Samsung jednym z liderów technologii 5G! Co nam szykuje?

8 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Cell Tower Samsung 5G
Źródło: pixabay.com

Sieć 5G zyskuje coraz większą popularność, a firmy odpowiedzialne za jej rozwój, takie jak Samsung przygotowują kolejne sposoby na szybszy transfer danych.

Sieć 5G sukcesywnie rozwija się na całym świecie. W budowaniu całej infrastruktury oraz w badaniach nad przesyłaniem danych uczestniczy kilka firm. Jedną z nich jest Samsung. Koreański gigant technologiczny rywalizuje między innymi z Huawei o palmę pierwszeństwa w całym procesie budowania wydajnych nadajników. Szczególnie po problemach Huawei w Wielkiej Brytanii, gdzie stracił on pozycję wykonawcy sieci dla najnowszej generacji Internetu, Samsung upatruje w tym swoją szansę.

Sieć szkieletowa 5G od Samsunga

Jednym z najważniejszych elementów sprawnie działającej sieci 5G, jest dobrze rozplanowana grupa nadajników i odbiorników. Muszą one charakteryzować się określonymi parametrami. W przeciwnym razie cały przesył danych na odpowiednim poziomie jest niemożliwy. Dlatego Samsung jako pierwszy w branży obsługuje teraz najnowsze nadajniki i odbiorniki C‑Band Massive MIMO, co stanowi niezwykle istotny kamień milowy w technologii wirtualizacji. Firma uzyskała ponadto najwyższą prędkość vRAN 5G ponad 1,5 Gb/s w paśmie C-Band. Wyniki te pozwalają Samsungowi przekraczać kolejne granice wydajności – w zeszłym roku w zakresie sieci vRAN z dolnego pasma, teraz zaś środkowego. Co więcej, firma testuje obecnie powyższe rozwiązania w warunkach rzeczywistych i planuje ich komercjalizację jeszcze w tym roku.

Ocean nauka edukacja ciekawostki Internet

"To pierwsze w branży połączenie naszego rozwiązania vRAN z wydajnym nadajnikiem i odbiornikiem C-Band 64T64R Massive MIMO umożliwiło nam dokonanie znaczącego przełomu. Pozwoliło bowiem aż dziesięciokrotnie zwiększyć możliwości oferowane użytkownikowi, a także ugruntowało pozycję Samsung jako lidera w dziedzinie technologii zwirtualizowanej – mówi Junehee Lee, Vice President, Head of R&D, Networks Business w Samsung Electronics. – To osiągnięcie jest wynikiem nieustannych wysiłków Samsung w zakresie innowacji 5G bazujących na naszym globalnym doświadczeniu w dziedzinie komercjalizacji. Naszym celem jest kontynuowanie działań badawczo-rozwojowych, by umożliwić operatorom komórkowym dostarczanie pionierskich rozwiązań"

Samsung plasuje się w roli lidera

Samsung Networks jest pionierem w skutecznym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi firma przewodzi branży w doskonaleniu sieci 5G, oferując niezrównane portfolio produktów – od w pełni zwirtualizowanych sieci RAN i szkieletowych po rozwiązania sieci prywatnych i oparte na AI narzędzia automatyzacji. Samsung dostarcza obecnie operatorom telefonii komórkowej rozwiązania sieciowe, które zapewniają łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.

Czytaj dalej