Apple po konferencji WWDC 2021 - co już wiemy?!

8 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
WWDC 2021 Tim Cook Apple
Źródło: Apple.com

Jedno z najważniejszych wydarzeń dla Apple w 2021 roku za nami. Konferencja WWDC pokazała szereg rozwiązań, które usprawnią korzystanie ze środowiska Apple

Tim Cook podczas konferencji, jak zawsze zachowywał się w sposób odmienny do tego, co widzieliśmy za czasów Steve'a Jobsa. Jednak nowa era dla Apple nie oznacza szeregu problemów, a raczej dobrze przemyślane usprawnienia, które częściowo otwierają urządzenia Apple oraz niektóre aplikacje mobilne na inne systemy operacyjne, w tym Androida. Oczywiście zgodnie z przewidywaniami poznaliśmy jedynie angielskie odpowiedniki tych sprzętów. Aktualnie nie wiadomo kiedy omawiane podczas konferencji rozwiązania wejdą w życie w innych językach niż angielski.

Polityka prywatności nadal utrzymana

Jednym z aspektów, który jest ważny dla technologicznego giganta z Kalifornii, jest prywatność. Najnowsze urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka pomagają zadbać o bezpieczeństwo w Internecie. Jednak ludzie dostrzegają szereg drobnych niedociągnięć, o których wspomina również Apple. Najzabawniejsze jest to, że poziom zabezpieczeń w niektórych przypadkach, jest poniżej standardu ustalonego przez samą firmę.

Face Time bardziej dostępne - powodem praca zdalna

Rok 2020 pokazał dość jednoznacznie, jak kluczowa z punktu widzenia rozwoju ludzkości w aktualnej sytuacji, może być praca zdalna. Dlatego Apple postanowił rozszerzyć swoją ofertę o inne urządzenia, które należą do innego środowiska niż tego "aplowskiego". Teraz z Face Time mogą również skorzystać osoby z systemami Android. Taka możliwość dotyczy zarówno komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że Tim Cook razem ze swoim zespołem ekspertów postawili duży nacisk na to, żeby jakość połączenia, a także dźwięku była na maksymalnie wysokim poziomie. Prawdopodobnie takie posunięcie ma na celu zabranie nieco użytkowników między innymi aplikacji Zoom.

Zoom aplikacja mobilna internet ludzie

Drobne zmiany w Apple Wallet i mapach

Po zmianach zapowiedzianych na konferencji wiemy, że Apple Wallet zyska nowe funkcje, ponieważ pojawi się możliwość przechowywania w nim dokumentów oraz np. szansa na otwieranie samochodów tylko przy pomocy smartfona. Do tego w urządzeniach z iOS i MacOS pojawi się system rozpoznawania tekstu ze zdjęć. Ciekawostką jest również jeszcze bardziej inteligentna Siri. Niestety, choć konferencja dla wielu osób może być uznana za piękne widowisko, zabrakło kilku ważnych z punktu widzenia użytkowników informacji. Między innymi, kiedy opisane podczas tego wydarzenia nowości pojawią się w poszczególnych regionach.

Czytaj dalej