Signal prezentuje nową kryptowalutę - MobileCoin

8 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Signal logo komunikatora społecznościowego
Źródło: Wikipedia.org

Signal to popularny szyfrowany komunikator społecznościowy. Jego twórcy zaprezentowali nową kryptowalutę - MobileCoin. Co to takiego? Sprawdź!

Kryptowaluty są tematem, który budzi skrajne emocje. Jedna grupa osób uważa, że jest to bardzo dobra alternatywa dla przepełnionego korupcją systemu finansowego opartego na pieniądzu fiducjarnym. Z kolei jej przeciwnicy widzą w tego rodzaju tworach wyłącznie zagrożenie, chociażby w postaci spekulacji i wyłudzania pieniędzy. Trudno jednoznacznie ocenić, jaka jest prawda, natomiast faktem jest, że coraz więcej firm wprowadza własne kryptowaluty, a jedną z nich jest Signal.

MobileCoin - prywatność i anonimowość na pierwszym miejscu

Jedną z największych zalet kryptowalut jest możliwość pozostania anonimowym. Dodatkowo MobileCoin zapewnia prywatność, gdyż wyłącznie użytkownik Signala wie, jak obszerny jest jego portfel kryptowalutowy. Nowość na rynku krypto powstała na podstawie Monero, kryptowaluty, która słynie z największego poziomu zabezpieczeń pod kątem ochrony jej użytkowników.

MobileCoin to nowa kryptowaluta na rynku stworzona przez Signal

Co bardzo ważne MobileCoin to coś więcej niż wewnętrzny produkt posiadaczy konta na platformie Signal. Zakupione kryptowaluty można przenieść do innego portfela, ponieważ wszystko zaprojektowano na zasadzie otwartego tokena. Wykopano już wszystkie 37,5 miliona monet. Szacuje się, że za jednego MobileCoina trzeba zapłacić 40 USD.

Signal ma około 50 mln użytkowników i ciągle rośnie

Signal jest ciekawą alternatywą dla komunikatorów w postaci Messenger, a także Whatsapp, dlatego w ostatnich kilku miesiącach jego popularność wzrasta. Aktualnie w sposób regularny z Signala korzysta około 50 mln użytkowników. W sieci można znaleźć informacje,że do rentowności całego przedsięwzięcia potrzeba 100 mln członków. Dlatego MobileCoin zapewne jest próbą sfinalizowania projektu w krótszym czasie.

Signal i smartfon z wiadomością na ekranie

Widać zagrożenie na horyznocie

Oczywiście pomysł na stworzenie dodatkowego źródła dochodu dla platformy, a także jej użytkowników sam w sobie jest bardzo dobry. Jednak głębsze zbadanie tematu wzbudza pewien niepokój. Dotyczy on bardziej tego, czy Signal jest gotowy rozdzielić tak duże przedsięwzięcia i zarządzać nimi w sposób bezpieczny i efektywny. W sieci można znaleźć opinie, że Signal balansuje na cienkiej linie, ponieważ jego czysty wizerunek to jedna z jego największych zalet. Zabrudzenie go kryptowalutami i ewentualną porażką, może przyczynić się do przyhamowania dynamicznego wzrostu zainteresowania komunikatorem.

Czytaj dalej