Apple Watch ma 100 mln użytkowników! Też jesteś jego użytkownikiem?

8 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Apple Watch 2020
Źródło: Pexels.com

Apple Watch - nowoczesny smartwatch ma na nadgarstkach 100 mln osób na całym świecie. Tak twierdzi Neil Cybart analityk zajmujący się firmą Apple.

Światowy gigant z logiem nadgryzionego jabłka w oryginalny dla siebie sposób przedstawia zestawienia finansowe za każdy rok. Trudno jednoznacznie wskazać ile sztuk Apple Watch sprzedało się według Apple, ponieważ firma łączy wszystkie tego rodzaju akcesoria w sprawozdaniu pod nazwą - urządzenia domowe. Znajdują się tam również wszystkie warianty słuchawek Air Pods oraz głośników HomePod mini. Dlatego w szacunkach związanych z ilością sprzedanych egzemplarzy Apple Watch trzeba zaufać Neil’owi Cybart’owi.

Above Avalon - eksperci od działalności Apple

Neil Cybart to założyciel strony Above Avalon, czyli miejsca, gdzie można prześledzić prognozowaną sprzedaż oraz trendy, jakie w najbliższym czasie powinniśmy zaobserwować rynku elektroniki ze strony Apple. Dlatego dane na temat 100 milionów użytkowników Apple Watch na całym świecie możemy uznać za wiarygodne.

Trudne początki Apple Watch

Popularna marka elektroniki ze Stanów Zjednoczonych w pewien sposób przyzwyczaiła rynek do tego, że każda nowość na rynku to absolutny hit sprzedaży. Jednak nieco inaczej było z Apple Watch. Zainteresowanie smartwatch’em tuż po premierze w 2015 roku można uznać za umiarkowane. Zabrakło dynamicznego wzrostu, a zegarek miał swoje lepsze i gorsze momenty na rynku. Dotarcie do 100 mln użytkowników zajęło firmie blisko pięć i pół roku.

iPhone, Mac i Apple Watch

Według szacunku Above Avalon w grudniu 2020 roku na świecie sprzedano stumilionowy egzemplarz Apple Watch. Interesujący jest nieco inny fakt, że tylko w całym ubiegłym roku Apple sprzedał aż 30 milionów sztuk. Być może jest to początek nowego trendu, który zwiastuje stały wzrost sprzedaży tego akcesorium.

Awans w rankingu sprzedaży do 2022 roku?

Opisany powyżej duży wzrost sprzedaży może być początkiem zmiany w koszyku zakupowym Apple. Neil Cybart prognozuje, że do 2022 roku Apple Watch wyprzedzi w liczbie sprzedanych egzemplarzy komputery Mac. Aktualnie największą popularnością cieszą się smartfony, na drugim miejscu są iPady, a podium zamykają popularne Maki. Jeśli aktualne tempo sprzedaży smartwatchy utrzyma się, to już za nieco ponad rok zaobserwujemy awans Apple Watch na najniższy stopień podium w rankingu sprzedaży.

Apple produkty z czołówki sprzedaży Mac, iPad, iPhone

Czytaj dalej