Samsung proponuje mobilny serwis. Czy to początek rewolucji?!

7 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Mobilny serwis Samsunga
Źródło: news.samsung.com

W 2020 roku nauczyliśmy się, że wiele usług przeniosło się do domu. Samsung postanowił to wykorzystać i tak powstał mobilny serwis urządzeń.

Gdy galerie handlowe i część sklepów usługowych była zamknięta z powodu problemów na świecie, wykonanie niegdyś prostej czynności, jaką jest naprawa smartfona, to było wyzwanie. Wszelkie kombinacje związane z wysyłką, odbiorem, brak możliwości wyjścia z domu, niepewność i inne negatywne emocje. Wszystko to przydarzyło się wielu ludziom, ponieważ elektronika nie wybiera sobie najlepszego możliwego terminu do spowodowania usterki. W myśl zasady, że największe kryzysy zdarzają się w weekend.

Rozwój usług door to door znakiem czasów

Jeszcze w 2019 roku wiele firm oferowało jedynie stacjonarne wykonywanie swoich usług. Skorzystanie ze sklepu internetowego lub usługi od drzwi do drzwi, było czymś wyjątkowym i wydawało się, że niezbyt koniecznym w każdej branży. Jednak ludzie szybko zrozumieli, że w 2020 roku będzie inaczej i jeśli firmy mają przetrwać, to takie usługi są możliwe w większej ilości branż, a nawet są one niezbędne do przetrwania! Dlatego doszło na rynku do pewnej rewolucji, która dotyczy dostarczania jedzenia, przesyłek i samochodów, ale mało kto spojrzał na problemy z elektroniką. Gdy nagle na rynku pojawił się pomysł Samsunga.

Samsung proponuje mobilny serwis z dojazdem

6 lipca do portfolio usług Samsung Serwis 2.0 dołączyła kolejna usługa, dzięki której naprawa urządzeń mobilnych staje się jeszcze prostsza. W kurs po Warszawie wyruszył Mobilny serwis Samsung. Wizytę mobilnego serwisu można teraz zamówić z dojazdem pod dowolny adres w Warszawie. Technicy w specjalnie przystosowanym Vanie naprawią smartfon lub tablet Galaxy na miejscu, w ciągu dwóch godzin. Aby skorzystać z usługi mobilnego serwisu, wystarczy napisać lub zadzwonić na całodobową Infolinię Samsung. Konsultant Infolinii pomoże ustalić szczegóły naprawy i dogodny termin wizyty. Koszt dojazdu Mobilnego serwisu Samsung to dodatkowe 100 PLN. Serwisowi podlegają wszystkie urządzenia Galaxy bez względu na aktualny status gwarancji.

Samsung The Frame salon

Odwrócenie trendu?

Jeszcze w 2019 roku ludzie bardzo często musieli chodzić za marką, w niemal dosłownym tego słowa znaczeniu. Wyjście do salonu sprzedaży, punktu serwisowego lub innego miejsca to była rzecz oczywista. W tej sytuacji marka była na nieco wygranej pozycji, ponieważ klienci zabiegali o jej zainteresowanie, a nie odwrotnie. Jednak jak widać powoli, to zmienia się i międzynarodowe koncerny wychodzą do ludzi, ponieważ zdały sobie sprawę z potrzeby istnienia takiej usługi. Czy w ślad za Samsungiem pójdą kolejne marki?

Czytaj dalej