Pojazdy z filmów fantastycznych stają się faktem! Stany Zjednoczone szokują!

7 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Kelekona latający autobus
Źródło: Kelekona

Obecnie wizje z filmów fantastycznych powoli stają się prawdą. Chce to udowodnić jeden ze start-upów, ponieważ prezentuje latające gadżety. Co to takiego?

Dzisiaj z łatwością można wymienić rozwiązania technologiczne, które jeszcze parę lat temu znajdowały się w sferze marzeń. Informowaliśmy o stroju dla człowieka z odrzutowymi silnikami, latającym samochodzie i hologramach, które pomogą w komunikacji z innymi osobami na odległość. Wrażenia z korzystania z tych wszystkich gadżetów z pewnością dla wybranej grupy osób, będą czymś niezwykłym. Dlatego zupełnie nie dziwi fakt, że następne firmy chcą dodać coś od siebie.

Jednym z poważniejszych problemów dużych miast są korki. Korzystanie z transportu publicznego nadal pozostawia wiele do życzenia, a w takich krajach jak Stany Zjednoczone, obserwuje się kult samochodów osobowych, dlatego zainteresowanie takim środkiem transportu jest umiarkowane. Jednak Amerykanie zwracają bardzo mocno uwagę na czas przejazdu z punktu A do B. Jeśli pojawi się alternatywa dla samochodów i samolotów, być może część Amerykanów zechce z niej skorzystać.

Latający samochód - marzenie futurystów

Oczywiście książek na temat prognozowanego rozwoju przyszłości znajdziemy mnóstwo. Część z nich widzi losy ludzkości wyłącznie w czarnych barwach. Są jednak osoby, które postrzegały przyszłość jako krainę możliwości. W przypadku tej drugiej oceny bardzo często w opisach miast przyszłości pojawiały się latające samochody. Wydaje się to całkiem logiczne, ponieważ wzrost ruchu na ulicach zmusił ludzi do stworzenia nowego, bardziej wydajnego środka transportu. Jednym z pustych miejsc do zagospodarowania na niskim pułapie jest przestrzeń powietrzna. Pozostaje jednak problem konstrukcyjny w postaci efektywnego napędu oraz projektu wizualnego, który połączy funkcjonalność z łatwością produkcji na masową skalę. Taki pomysł ma firma Kelekona.

NFT Aska Guy Klapinsky

Latający autobus na stałej trasie!

Firma Kelekona jest bliska wprowadzenia do produkcji latającego autobusu. Pojazd o futurystycznych kształtach, które przypominają częściowo kroplę, który może startować pionowo i pokonać trasę z Los Angeles do San Francisco wokoło godzinę. Takimi parametrami ma dysponować najnowszy projekt. Dystans w przybliżeniu 530 km, pokonamy w godzinę razem z 40 osobami na pokładzie lub 4 500 kilogramami ładunku. Celem projektantów jest stworzenie stałego połączenia i z czasem rozszerzanie go dalej. A czy Ty zdecydowałbyś się na lot autobusem?

Czytaj dalej