Aplikacja mobilna - pięć propozycji dla praktycznych!

7 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Aplikacje mobilne na smartfony
Źródło:

Aplikacja mobilna może ułatwiać życie, dlatego zebraliśmy dla Was pięć propozycji, które pomagają w życiu codziennym.

W gąszczu przydatnych i nieprzydatnych funkcji w telefonie z pewnością warto mieć kilka aplikacji mobilnych, które ułatwiają życie. Dzisiaj prezentujemy Wam pięć propozycji, które docenią miłośnicy wędrówek, czystego powietrza, ciasteczek oraz dobrej jakości Internetu w okolicy. Na koniec propozycja dla osób zainteresowanych stronami godnymi zaufania. To zaczynamy nasz subiektywny ranking.

Locus Map - propozycja dla ludzi chodzących własnymi ścieżkami

Mówisz mapa w telefonie, myślisz Google Maps. I w zasadzie takie skojarzenie ma bardzo wiele zalet, jednak nie w każdym przypadku "wujek Google" wie, gdzie jesteś. Gubi się szczególnie poza głównymi drogami, których zabrakło na jego mapie, co jest w sumie oczywiste. Co w takiej sytuacji zrobić, gdy chcemy zawędrować poza szlakiem. Tutaj z pomocą przychodzi Locus Map, czyli propozycja dla ludzi zainteresowanych wędrowaniem. Jedną z największych zalet tej aplikacji mobilnej jest fakt, że oferuje ona możliwość pobrania map bezpośrednio z aplikacji. Dodatkowo ma ona funkcję śladu i jednocześnie może wyświetlać wskazówki na smartwatch'ach. Dodatkowo można udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym, co może mieć znaczenie dla najbliższych, gdy idziemy w bardziej odludne miejsca.

Aplikacja mobilna Airly - oddychaj pełną piersią

Skoro już mówiliśmy o wędrowaniu, to najlepiej w takich okolicach, które słyną ze świeżego powietrza. Wokoło znajduje się sporo miejsc, gdzie liczba zanieczyszczeń może wywołać ból głowy, często dosłownie. Dlatego warto udać się do miejsc, które cieszą się dobrą opinią pod względem przejrzystości powietrza. Jak takie lokalizacje znaleźć? Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja mobilna o nazwie Airly. Dzięki niej szybko sprawdzisz poziom zanieczyszczenia w Twojej okolicy. Twórcy tej wyjątkowej platformy zdobyli wiele nagród za swoje działania. Między innymi Nagrodę KTR - Klubu Twórców Reklamy.

Chcesz pozbyć się ciasteczek? Skorzystaj z DuckDuck Go

Teraz czas na propozycję dla osób, które cenią sobie swoją prywatność w sieci i usuwają ciasteczka. Popularne Cookies bardzo łatwo można wyeliminować, korzystając między innymi z wyszukiwarki internetowej DuckDuckGo. To ciekawa alternatywa dla popularnego Google, Safari, czy Opery. Warto spróbować, ponieważ oferuje ona nieco inne możliwości pod kątem prywatności. A jeśli chodzi o Internet, dobrze jest również wiedzieć, gdzie w okolicy znajduje się dobrej jakości sygnał Internetu.

DuckDuckGo Browser

NetAnalyzer - sprawdź szybkość Internetu z prędkością światła

Czasami potrzebujemy sprawdzić, czy Internet w naszej okolicy spełnia nasze oczekiwania pod względem parametrów. Jak zrobić to najlepiej? My polecamy skorzystać z aplikacji mobilnej o nazwie NetAnalyzer, ponieważ zawiera ona szereg praktycznych funkcji, które pomagają w szybki sposób ocenić między innymi wydajność połączenia sieciowego. Od teraz już zawsze będziesz przeglądać Internet z właściwą prędkością. A jak już do niego trafisz, dobrze jest wiedzieć, czy strony internetowe, które otwierasz, są wiarygodne. Na sprawdzenie ich rzetelności również jest sposób!

TLS Inspector - otwieraj tylko zaufane witryny

Trzeba mieć świadomość, że Internet składa się ze "złych i dobrych" miejsc. Najlepiej zawsze odwiedzać tylko te drugie, jednak należy zdawać sobie sprawę, że nie zawsze uda się uniknąć zagrożenia bez pomocy. Tutaj przydaje się między innymi aplikacja mobilna o nazwie TLS Inspector. Dostępna na IOS pozwala w szybki sposób sprawdzić, czy konkretna witryna internetowa ma odpowiedni certyfikat i jest bezpieczna dla użytkownika.

Czytaj dalej