Rewolucja w Microsoft! System Windows się zmieni!

6 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Microsoft zmiany w Windowsie
Źródło: Pixabay.com

Windows to prawdziwa legenda, z którą spotkał się niemal każdy użytkownik komputera. Gdy wokół tego produktu pojawiają się zmiany, to świat patrzy z uwagą.

Gdy myślisz Windows, mówisz Microsoft i odwrotnie. Marka sama w sobie, prawdziwa legenda systemów komputerowych, która ma swoich zwolenników i przeciwników. Wiele osób uważa, że najlepszymi wersjami były Windows XP oraz Windows 7. Dalej było tylko gorzej, choć z czasem niemal każdy przyzwyczaił się do nowego wyglądu i funkcji oferowanych przez Microsoft. Pojawiają się również głosy, że sama marka nieco się zagubiła i nie prezentuje niczego innowacyjnego, a wręcz irytującego użytkowników. Mowa tutaj między innymi o przeglądarce Edge, która w sposób bardzo natarczywy stara się nakłonić klientów do skorzystania z jej możliwości. Jednak to ma się zmienić, ponieważ Windows zapowiada wręcz rewolucję!

Największa aktualizacja systemu od ponad dekady!

Mocne słowa padły z ust aktualnego szefa Windowsa - Satya Nadella, który wprost powiedział na konferencji Bulid 2021: "Wkrótce udostępnimy jedną z najważniejszych aktualizacji systemu Windows w ciągu ostatniej dekady, aby odblokować większe możliwości ekonomiczne dla programistów i twórców. Jestem niesamowicie podekscytowany następną generacją systemu Windows – przyznał. Czy ekscytacja prezesa, to tylko zabieg marketingowy, a może faktycznie klientów czeka spora rewolucja? Na te pytania szukał odpowiedzi portal The Verge. Jego ustalenia wskazują, że najnowszy Windows jest bardziej przyjazny dla użytkownika bardziej od strony technicznej.

Pakiet Microsoft Office

Najbardziej innowacyjna platforma do tworzenia

Jedną z hucznie zapowiadanych zmian przez Nadella, jest fakt, że każdy twórca, który zdecyduje się na skorzystanie z Windowsa, otrzyma najbardziej innowacyjną platformę do tworzenia na rynku. Jedną z nowości ma być możliwość konstruowania aplikacji, które pozwolą na dokonywanie płatności z pominięciem sklepu Apple. Jednak The Verge podejrzewa, że zapowiedź zmian to część większego projektu, ponieważ największa aktualizacja od ponad dekady i robocza nazwa Sun Valley, mogą być częścią ewolucji produktu, jakim jest sam w sobie Windows. Oczywiście na ten moment nie do końca wiadomo, jak ta zmiana ma wyglądać.

Na konferencji Bulid 2021 zabrakło również informacji, kiedy wspomniana zmiana dotycząca Microsoft ma pojawić się na rynku. Nadella, ani inne źródła nie podały nawet przybliżonego horyzontu czasowego. Jedno jest pewne, użytkownicy Internetu stoją na progu zmiany, ponieważ zarówno Apple, jak i Microsoft modyfikują swoje produkty, zwracając uwagę na prywatność użytkowników i szereg innych aspektów.

Czytaj dalej