Chiny stworzyły narzędzie do monitorowania dzieci! Jaki jest tego sekret?

6 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Biurko
Źródło: Pixabay.com

Nauczanie dzieci w epoce nauki zdalnej to duże wyzwanie. Szczególnie w czasie, gdy ludzie pracują stacjonarnie lub mają inne zajęcia. Jest pomysł na zmianę

Od wielu lat wiadomo, że dzieci statystycznie można podzielić na te zainteresowane szkołą i nauką oraz te mniej chętnie do przeznaczania czasu na książki. Te mniej pokorne osoby trudniej zmotywować do nauki, ponieważ wokoło znajduje się mnóstwo narzędzi, które odwracają uwagę, przez co skutecznie zabierają naszą uwagę.

Oczywiście najlepszym sposobem na wypracowanie dobrego wzorcu zachowań, czyli balans pomiędzy rozwojem, a rozrywką powinni stworzyć rodzice z dziećmi. Jednak jak wiemy, brakuje czasu, żeby poświęcić najmłodszym możliwe najwięcej czasu. Teraz dla wielu osób nauka jest priorytetem i nauka oraz sama kontrola dzieci ma mniejsze znaczenie. Dlatego eksperci szukają skutecznego rozwiązania, a Chiny zaprezentowały kontrowersyjne rozwiązanie.

Chiny - kraj spod znaku kamer

Inwigilowanie naszych działań na ulicach oraz w sieci powoli wydaje się czymś naturalnym, do czego powoli wiele osób się przyzwyczaja. Jednak istnieją pewne obszary życia, które z punktu widzenia cywilizacji europejskiej powinny zostać chronione, jak najdłużej. Chodzi tutaj przede wszystkim o prywatność, która dzieje się w czterech ścianach i dotyczy najmłodszych, ponieważ dzieci są nadal ogromną wartością. Jednak w krajach azjatyckich podejście do prywatności i społecznego dobra wygląda nieco inaczej. Dlatego dużo mniej kontrowersji wywołują narzędzia przeznaczone wprost do podglądania, czy monitorowania czyjegoś zachowania.

Biuro drukarka wymiana tusz

Z takim pomysłem wyszła firma, która odpowiada między innymi za stworzenie aplikacji TikTok. Platformy rozrywkowej, która cieszy się aktualnie ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a także coraz większych korporacji. Pewną rysą na jej wizerunku jest podejrzenie o nadmierne zbieranie danych o klientach, a nawet coś w rodzaju szpiegowania. W takiej sytuacji produkt ByteDance może wywoływać spore oburzenie.

Lampka z kamerą na biurku

Jaki jest najlepszy sposób na skuteczną naukę dzieci i kontrolę rodzicielską? Według firmy ByteDance jest to lampka na biurko z dwoma kamerami, które skierowane są na dziecko oraz na materiały nad jakimi pracuje. W tej sytuacji rodzice mają wgląd w postawę dziecka oraz to nad czym aktualnie spędza czas. To bardzo wygodne rozwiązanie z punktu widzenia zabieganych rodziców. Wokół tego produktu, który w Chinach jest hitem sprzedaży, powstało wiele kontrowersji. ByteDance podkreśla, że jedynie w przypadku wyrażenia zgody przez rodzica i dziecko stosowanie takiej lampki jest w stu procentach legalne.

Czytaj dalej