Volkswagen dostarcza model ID.4 do klientów - początek rewolucji?

8 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Centrum Mobilności Volkswagena wejście
Źródło: volkswagen.newsroom.com

Volkswagen z Wolfsburga stawia na elektromobilność. Informacja o pierwszych zrealizowanych zamówieniach modelu ID.4 to ważny moment w historii marki.

Pod koniec marca 2021 roku w Dreźnie, a także w Wolfsburgu trafiły do klientów pierwsze egzemplarze modelu Volkswagena ID.4. W tym roku producent “samochodu dla ludu” przewiduje wyprodukować i dostarczyć aż 150 000 sztuk omawianego elektryka na całym świecie. Już w tej chwili klienci złożyli ponad 23 000 zamówień!

Zadowolony z aktualnej sprzedaży jest Klaus Zellmer, członek zarządu Volkswagena do spraw sprzedaży: - Premiera ID.4 była bardzo udana, a samochód został dobrze przyjęty przez klientów. Przed nami świetne plany sprzedażowe, ponieważ tylko w tym roku planujemy dostarczyć około 150 000 samochodów na całym świecie. W przybliżeniu to blisko jedna trzecia planowanej sprzedaży 450 000 sztuk aut elektrycznych do końca 2021 roku.

Volkswagen ogłosił bardzo ambitne plany związane z rozwojem elektromobilności na świecie. Gigant motoryzacyjny zamierza wypuszczać na rynek jeden, zupełnie nowy model elektryczny rocznie!

Nowe standardy cyfryzacji w ID.4

Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup modelu ID.4, spotkają się z nowym standardem cyfryzacji pojazdu. Największą nowością jest możliwość zupełnie zdalnej aktualizacji pojazdu wraz z instalowaniem najnowszych funkcji. To pierwsza tego rodzaju możliwość oferowana przez producenta samochodów na tak dużą skalę.

Fabryka Volkswagena

Milowym krokiem w rozwoju motoryzacji jest również możliwość obserwowania przez kierowcę obrazów, wyświetlanych na wyświetlaczu head up. Tam symbole będą łączone z realnymi obiektami, dzięki czemu w samochodzie Volkswagen ID.4 pojawi się okazja do korzystania z walorów rozszerzonej rzeczywistości.


Neutralny ślad węglowy w fabryce Volkswagena w Zwickau


Dla wszystkich osób zainteresowanych ochroną środowiska naturalnego z pewnością bardzo ważną informacją jest fakt, że produkcja Volkswagenów ID.3 oraz ID.4 zapewnia neutralny ślad węglowy. To duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że producent samochodów z Wolfsburga zamierza każdego dnia produkować 1400 pojazdów. Tak duża wydajność ma bezpośredni związek z systematycznie rosnącym zapotrzebowaniem na samochody elektryczne na światowym rynku. Jak przyznaje Volkswagen odpowiedzialność, spoczywająca na samochodzie roku 2021 zachęca wiele osób do działań, które mają innowacyjny charakter i wyznaczają standardy w branży motoryzacyjnej.

Centrum przyszłości mobilności Volkswagena

Czytaj dalej