Skoda ENYAQ iV - elektryczny hit sprzedaży?

7 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Skoda ENYAQ iV elektryczny SUV
Źródło: Skoda newsroom

Popularność samochodów SUV rośnie, dlatego producenci mają coraz ciekawsze propozycje. Skoda ENYAQ iV to pomysł na rodzinny samochód elektryczny dla wielu.

Premiera modelu ENYAQ iV odbyła się wiosną 2021 roku, więc już można spodziewać się pierwszych modeli testowych w salonach samochodowych oraz, prywatnych egzemplarzy na drogach. Jak przystało na Skodę najnowsze dziecko produkowane w czeskiej fabryce Mladá Boleslav, może pochwalić się dużą przestrzenią wewnątrz pojazdu. To między innymi zasługa platformy MEB opracowanej przez Grupę Volkswagena. Skoda ENYAQ iV to jedyny samochód z tym rozwiązaniem produkowany za granicami Niemiec.

Zasięg ponad 520 km i moc na tylne lub wszystkie koła

Pierwszy elektryczny SUV Skody. Skoda ENYAQ iV samochód osobowy

Obecnie zasięg samochodów elektrycznych to jeden z najważniejszych parametrów, które mają znaczenie przy zakupie. Według pomiaru metodą WLTP Skoda ENYAQ iV na jednym ładowaniu może przejechać ponad 520 km. Klienci mają do dyspozycji dwa silniki elektryczne o mocy od 109 kW do 220 kW. W zależności od wariantu moc przenoszona jest wyłącznie na tylną oś lub na wszystkie koła. Producent chwali się również, że model wyposażony w hak holowniczy może pociągnąć przyczepę o masie do 1400 kg.

Skoda ENYAQ iV oferuje 13-calowy ekran

Miłośnicy najnowszych technologii w Skodzie ENYAQ iV znajdą coś dla siebie, ponieważ do ich dyspozycji czeka 13-calowy ekran centralny. To największy wyświetlacz oferowany przez czeskiego producenta. Dodatkowo przed oczami kierowcy umieszczono nowoczesny ekran o przekątnej 5,3 cala. Wirtualny kokpit w połączeniu z head up display gwarantują najnowocześniejszą technologię. Wszystko za sprawą rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala kierowcy widzieć najważniejsze wskazania między innymi nawigacji na przedniej szybie. W ten sposób bez odrywania wzroku od drogi mamy dostęp do kluczowych parametrów pojazdu.

Skoda ENYAQ iV oferuje największy dotykowy ekran, jako samochód osobowy czeskiego producenta

Aktualizacja zawsze na czas

Współczesne samochody mają wiele wspólnego z komputerami lub smartfonami. Skoda ENYAQ iV jest stale połączona z siecią, dlatego wszystkie aktualizacje wprowadzone przez producenta momentalnie znajdują się w każdym samochodzie. Dodatkowo aplikacja mobilna - MySkoda pozwala na zdalne zarządzanie wieloma funkcjami pojazdu. Możliwość włączenia ładowania baterii lub skontrolowania ich poziomu naładowania, a także łatwość w ustawieniu optymalnej temperatury we wnętrzu auta bez wchodzenia do środka. To jedne z najważniejszych udogodnień dla użytkowników.

Skoda pamięta o rozwiązaniach simply clever

Skoda przyzwyczaiła klientów do szeregu praktycznych rozwiązań pod wspólną nazwą simply clever. Również w modelu ENYAQ iV można znaleźć bardzo przemyślane elementy wyposażenia. Do najciekawszych należy dedykowana torba na kabel do ładowania baterii, a także specjalna nakładka ochronna na gniazdo do ładowania.

Skoda ENYAQ iV oferuje rozwiązania znane z innych modeli pod wspólną nazwą Simply Clever

Czytaj dalej