Wojsko pracuje nad lekiem, który powstrzymuje proces starzenia się ciała

5 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Nauka
Soliders US Army
Źródło: Pixabay.com

Starzenie się jest jednym z najsmutniejszych procesów w życiu człowieka. Wydaje się, że powstrzymanie upływu czasu, jest poza naszą kontrolą. Wojsko mówi nie!

Od początku zapisów historycznych ludzkość chce zatrzymać upływ czasu i osiągnąć poziom życia wiecznego. Futuryści uważają, że do 2045 lub 2050 roku możliwe będzie uzyskanie swego rodzaju nieśmiertelności. Po pierwsze przez wydruk zużytych organów na drukarkach 3D, po drugie dzięki stworzeniu androidów, które mogą być wyposażone w wiedzę z naszego umysłu. Kwestią sporną pozostaje to, czym jest świadomość i czy to ona przypadkiem nie odpowiada za to, iż jesteśmy żywi. Aktualnie trwają badania nad tym elementem życia, ale brakuje jednoznacznych odpowiedzi, jaki wpływ na nas samych ma świadomość.

Ziemia zmienia się na naszych oczach

Na długość ludzkiego życia człowieka wpływają przede wszystkim warunki środowiskowe, w jakich przyszło mu funkcjonować. W czasach starożytnych przeciętna długość życia człowieka była dużo niższa niż obecnie. Oczywiście elity państwowe odżywiały się dużo lepiej i miały do dyspozycji lepszą medycynę na wyciągnięcie ręki. Faktem naukowym bez wątpienia jest to, że postęp w nauce znacząco wydłużył średnią długość życia na Ziemi. Jednak nasza planeta zmienia się na naszych oczach i staje się coraz bardziej niedostępna dla człowieka. Sukcesywny wzrost temperatury, gwałtowniejszy i zmienny klimat oraz wytworzone przez człowieka zanieczyszczenie powietrza wraz z genetycznie modyfikowaną żywnością. To może zaburzyć kondycję zdrowotną ludzkości. W tej sytuacji poszukiwanie preparatów na przedłużenie życia w dobrej formie wydaje się zasadne.

Kosmos nauka astronomia ziemia

Wojsko na pierwszym miejscu

Niemal od początku funkcjonowania armii na świecie miała ona dostęp jako pierwsza do najnowocześniejszych osiągnięć ludzkości, dlatego zupełnie naturalne wydaje się to, że pierwsze zaawansowane prace nad stworzeniem medykamentu, który spowalnia lub zatrzymuje procesy starzenia, powstają w wojsku. Dokładnie w amerykańskim dowództwie operacji specjalnych zlecono pracę nad stworzeniem tabletki, która utrzymuje ciało w doskonałej kondycji i przyspiesza regenerację. Co za tym idzie, w zasadzie powstrzymuje ona procesy starzenia. W 2022 roku mają ruszyć kliniczne testy. Aktualnie na ten projekt amerykańska armia wydała jedynie 2,8 mln USD, co jak na działania farmaceutyczne, jest niskim budżetem. Docelowo preparat ma być dostępny również dla cywili.

Czytaj dalej