Google Maps z drobnymi poprawkami!

5 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Nawigacja Google Maps
Źródło: Pixabay.com

Google Maps od czasu do czasu wprowadza drobne usprawnienia, które ułatwiają korzystanie z aplikacji mobilnej. Tym razem pojawiło się coś na iOS.

Podróżowanie po kraju, czy świecie wygląda dzisiaj zupełnie inaczej w porównaniu do tego, co działo się nawet kilka lat temu. Pod względem aplikacji, które możemy wykorzystać na własny użytek, aby wyprawa była przyjemniejsza i bezpieczniejsza mamy szerokie spektrum do wyboru. Przede wszystkim korzystanie z tradycyjnej nawigacji satelitarnej powoli mija się z celem. Szczególnie w sytuacji, w której Google Maps pozwala korzystać z wersji offline. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych, gdzie czasami koszt transferu danych potrafi być bardzo kosztowny.

Google Maps do pracy na wycieczkę do samochodu

Współcześnie Google Maps pełni bardzo wiele funkcji, które wcześniej należały głównie do tradycyjnych nawigacji GPS. Teraz zwykły dojazd do pracy w godzinach szczytu każdego dnia może wyglądać nieco inaczej, ponieważ mapa Google pomoże nam ominąć większość korków. W tej sytuacji jest to gadżet, z którego opłaca się korzystać niemal każdego dnia. Istotne z punktu widzenia użytkowników nowszych samochodów jest to, że istnieje możliwość podłączenia Android Auto lub Apple Car Play i przenoszenia wskazówek z nawigacji Google bezpośrednio do komputera pokładowego. Co za tym idzie korzystanie z czegoś w rodzaju uchwytu do telefonu, aby widzieć kierunek podróży, już nie jest potrzebne.

Użytkownicy Apple narzekali na niedociągnięcia

Spora grupa użytkowników urządzeń z systemem iOS w jednej z ostatnich aktualizacji Google Maps zwracała uwagę, że na mapie czasami brakuje wskaźnika trasy. Ta sama wada pojawiała się również w przypadku Androida, jednak tutaj ten problem naprawiono wcześniej. Dodatkowo fani nadgryzionego jabłka zwracali uwagę, że Google Maps śledzi ich w nieodpowiedni sposób, to również poprawiono. Aktualna wersja Google Maps na urządzenia z systemem iOS ma numer 5.72. Uaktualnienie jest już dostępne do pobrania od kilku dni z poziomu App Store.

Google Maps

Na horyzoncie nie widać wielkich zmian

Wiele wskazuje na to, że Google Maps jeszcze przez długi czas utrzyma pozycję lidera mimo pewnych niedoróbek od czasu do czasu. Rynek polski również jest zdominowany przez mapy amerykańskiego giganta, jednak dużą popularnością cieszą się również takie aplikacje jak Yanosik. Szczególnie że pomaga ona uniknąć kontaktu z policją oraz wypadków na drodze. Podobne funkcje o patrolach policji, fotoradarach i wypadkach w szczególności ma w swoim portfolio mapa od Google, jednak te funkcje są na nieco innym poziomie.

Czytaj dalej