Apple wskazuje listę niebezpiecznych dla zdrowia urządzeń!

5 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
iphoneX
Źródło: Pixabay.com

Apple podało do publicznej wiadomości listę urządzeń, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia. Kto powinien ograniczyć z nimi kontakt?

Wzrost znaczenia pracy zdalnej sprawił, że ludzie coraz mocniej zaczęli interesować się swoim zdrowiem, ponieważ mniejsza aktywność fizyczna to potencjalny wzrost zagrożenia dla wielu chorób. Cukrzyca, miażdżyca, zawały serca, udary mózgu i inne nieprzyjemne dolegliwości, mogą być pośrednio wywołane między innymi przez pracę zdalną. Jednak sam kontakt z niektórymi urządzeniami w nadmiarze, może być potencjalnie źródłem choroby. Tak uważają niektórzy badacze oraz samo Apple, które opublikowało dokładną listę urządzeń niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia.

Nadwrażliwość elektromagnetyczna - problem cywilizacji?

Wielokrotnie mówi się o powstawaniu nowych jednostek chorobowych, które są następstwem rozwoju cywilizacji. Niektórzy uważają, że istnieje coś takiego, jak nadwrażliwość elektromagnetyczna. Zespół dolegliwości charakterystycznych dla osób bardziej wyczulonych na intensywne działanie promieniowania elektromagnetycznego, które wytwarzają urządzenia, sieci komórkowe, Wi-Fi i inne akcesoria naszego codziennego życia. Do najpopularniejszy objawów mają należeć między innymi bóle głowy, problemy z koncentracją i zaburzenia snu. Choć oficjalnie WHO nie wpisało tego rodzaju choroby, istnieje szeroka grupa lekarzy, która stara się udowodnić jej istnienie.

Ocean nauka edukacja ciekawostki Internet

Apple pod lupą American Heart Association

American Heart Association przeprowadziło szczegółowe badania, z których wynika, że niektóre urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka ze Stanów Zjednoczonych mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia dla osób z rozrusznikiem serca. Magnesy stosowane w smartfonach z serii iPhone 12 mogą wywoływać zakłócenia pracy takich urządzeń jak rozruszniki serca czy defibrylatory. Apple informowało o zagrożeniu już wcześniej, ostrzegając użytkowników. Badanie przeprowadzone przez kardiologów z instytutu Henry Ford Heart and Vascular Institute potwierdziło, że magnesy są w stanie zakłócić prace urządzeń medycznych. Dodatkowo Apple stworzyło listę urządzeń, znajdziemy tam między innymi: słuchawki AirPods, AirPods Pro, AirPods Max oraz dołączone do nich ładowarki, także te bezprzewodowe; Apple Watch wraz z akcesoriami i ładowarkami; głośniki HomePod; wszystkie iPady wraz z akcesoriami takimi jak klawiatury; iPhone 12 oraz pasujące do niego akcesoria MagSafe; słuchawki Beats oraz komputery: Mac mini, Mac Pro, MacBook Air, MacBook Pro, iMac oraz Apple Pro Display XDR.

Czytaj dalej