Nowa Skoda Fabia! Nadal klasyczna motoryzacja?

5 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Skoda Fabia 2021 przód
Źródło: Skoda newsroom

Klasyczna motoryzacja uznawana jest za pewien kanon, jaki powinien spełniać samochód. Nowa Skoda Fabia łączy analogowe i nowoczesne rozwiązania.

Na rynku zadebiutowała najnowsza Skoda Fabia, a to jedna z najważniejszych informacji przynajmniej tego półrocza. Od wielu lat ten model czeskiego producenta jest perłą w koronie, ponieważ Fabia to niemal gwarant wysokiej sprzedaży. Bardzo prawdopodobne, że tak samo będzie z najnowszą generacją, ponieważ łączy ona w sobie dobre cechy poprzednika z najlepszymi innych modeli Skody. Pamiętajmy, że tutaj kluczowa jest ewolucja, zamiast rewolucji, ponieważ klienci mogą nie zaakceptować gwałtownych zmian i odwrócić się od marki.

Analogowe przyciski i pokrętła! Brawo Skoda

Chociaż do dyspozycji mamy aktualnie jedynie zdjęcia producenta, to bardzo optymistyczne jest wnętrze. Oczywiście na ten moment trudno ocenić jakość wykonania, jednak na pochwałę zasługuje pozostawienie fizycznych pokręteł i przycisków do regulacji temperatury oraz nawiewu. Zwolennicy technologii również mają coś dla siebie, ponieważ nowoczesna motoryzacja oferuje sporo ekranów. W przypadku najnowszej Skody Fabii mamy do dyspozycji ekran centralny, który przypomina ten z modelu Scala. Do wyboru, prawdopodobnie jako opcjonalne wyposażenie są również cyfrowe zegary. Poza tym we wnętrzu pojawiają się znane ze Skody rozwiązania Simply Clever, czyli np. parasolka w drzwiach.

Skoda Fabia 2021 wnętrze

Ewolucja stylistyczna na zewnątrz

Patrząc na Fabię z zewnątrz, nadal możemy zauważyć nawiązania do poprzedniej generacji, jednak pas przedni przemodelowano już na wzór najnowszej Octavii. Teraz masywna srebrna obwódka i maskownica chłodnicy stanową element, który przyciąga uwagę od przodu. Inne oczywiście są również reflektory, które mogą być wyposażone w technologię oświetlenia LED. Z tyłu największą zmianą są inne światła, które są podobne do Skody Kamiq. Na koniec rzecz, którą na razie można przeczytać jedynie z tabeli, ale widać z niej, że Skoda Fabia jest większym samochodem. To z pewnością przełoży się na komfort.

Skoda Fabia 2021 stylistyka

Pod maską silniki benzynowe

Na koniec rzecz najważniejsza, czyli, co znajduje się pod maską najnowszej Skody Fabii? Otóż producent przewidział wyłącznie silniki benzynowe, które spełniają najnowszą normę emisji spalin EURO 6d. Znajdziemy tam motor o pojemności 1.0 litra, a także jednostkę 1.5 litra TSI, którą można połączyć z automatyczną skrzynią biegów - DSG. Taka konfiguracja legitymuje się mocą na poziomie 150 KM, co jest bardzo ładnym wynikiem. Aktualnie niewiadomą pozostaje pojawienie się wersji kombi, a także inne warianty napędu, jak LPG lub silnik elektryczny. Cena? 65 000 złotych za wersję z silnikiem 1.0 MPI 65KM.

Czytaj dalej