Telewizory LG OLED A1 i C1 48 cali - idealna propozycja dla graczy?

4 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
LG OLED C1 premiera
Źródło: LG.com

Rynek telewizorów nadal wzbudza spore zainteresowanie. Chociaż ludzie odchodzą od oglądania telewizji, takie produkty jak LG OLED C1, są interesujące.

Aktualnie telewizory pełnią nieco inną rolę niż jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu. Przestały być "oknem na świat", dla coraz większej grupy ludzi. Dzisiaj nowi użytkownicy doceniają przede wszystkim jakość wykonania, wyrazistość obrazu oraz funkcje Smart TV. Oczywiście nadal istnieją sytuacje, w których duży telewizor, to nadal wyznacznik statusu społecznego i tylko z tego powodu wybiera się produkty o możliwie największej przekątnej. Ciekawym kierunkiem rozwoju dla telewizorów, jest przejęcie części funkcji smartfona oraz monitora komputera.

Telewizor jest większym smartfonem?

Spędzamy coraz więcej czasu w sieci, dlatego telewizor bardzo często pełni rolę "większego smartfona". Udostępnianie obrazu z telefonu, słuchanie muzyki z aplikacji mobilnych, czy nawet funkcja portretowa to powoli coś oczywistego. Powstają również produkty dedykowane graczom, ponieważ telewizory kupuje się między innymi dla lepszych wrażeń z rozgrywki. Jazda samochodem wyścigowym na konsoli wygląda zupełnie inaczej, gdy przed oczami mamy bardzo realistyczny obraz. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę LG, dlatego zaprezentowało modele z serii OLED.

LG OLED C1 - docenione certyfikatami na świecie

E-sport i cały sektor wirtualnej rozgrywki prężnie się rozwijają, dlatego zupełnie nie dziwi fakt, że taki producent, jak LG decyduje się na stworzenie produktów niemal przeznaczonych dla graczy. Modele OLED C1 cieszą się największym zainteresowaniem i można kupić wersje od 48'' aż po 83'' przekątnej obrazu! Tak duża rozpiętość sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na uwagę zasługuje szereg wyróżnień, które otrzymały smart-telewizory od różnych prestiżowych instytucji. Firma Intertek uznana w środowisku za eksperta od certyfikowania produktów na podstawie rygorystycznych testów, nagrodziła serię LG OLED certyfikatem potwierdzającym pełną wierność odwzorowania kolorów. Tak duże wyróżnienie było możliwe, ponieważ model C1 zapewnia nową jakość odwzorowania kolorów i wizualnych wrażeń w trakcie oglądania filmów, seriali czy grania. Potwierdzeniem, że produkty LG należą do światowej czołówki, są następne nagrody i certyfikaty. Mowa tutaj między innymi o opinii TÜV Rheinland – potwierdza niską emisję światła niebieskiego, druga natomiast – od Underwriters Laboratories – brak migotania obrazu.

LG OLED C1 zakrzywiony obraz


Smart TV dla graczy i fanów sportu?

LG od bardzo wielu lat dba o graczy i fanów sportu. W najnowszym modelu zaprezentowano funkcję Game Optimizer, czyli inteligentny system dopasowywania parametrów obrazu do konkretnego gatunku gry: FPS, fabularnej lub strategicznej gry czasu rzeczywistego. Dla entuzjastów piłki nożnej LG proponuję funkcję Sports Alert, dzięki której telewizory LG ułatwiają śledzenie poczynań ulubionych lig i drużyn. W sporcie oraz w rozgrywce ważne są również szczegóły, dlatego OLED Motion Pro zapewnia niezwykle wyraźny obraz podczas relacji z dynamicznych rozgrywek. Za sprawą technologii Bluetooth Surround Ready telewizory LG mogą łączyć się bezprzewodowo z wieloma głośnikami Bluetooth. W ten sposób bogaty, mocny dźwięk wiernie odtwarza każdy odgłos boiska, dając wrażenie przebywania na stadionie.

Czytaj dalej