Nauka poszukuje informacji o UFO. Głos zabrał astronauta

4 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Nauka
UFO i opinia astronauty
Źródło: Pixabay.com

Świadomość, że jesteśmy sami we wszechświecie, może być przytłaczająca, dlatego nauka poszukuje inteligentnych cywilizacji. Astronauta ocenił to surowo.

Poszukiwanie informacji na temat inteligentnych cywilizacji jest tematem wielu filmów. Od wielu lat ludzkość spogląda w gwiazdy i można śmiało powiedzieć, że im dłużej się w nie wpatrujemy, tym mamy jeszcze więcej pytań. Oficjalnie nie udało się nawiązać kontaktu z reprezentantami obcych cywilizacji, jednak zwolennicy teorii spiskowych uważają, iż taka wymiana informacji oraz regularne kontakty trwają nawet od tysięcy lat. Istnieje grupa osób, która uważa, że pozaziemskie istoty mają wpływ na rozwój Ziemi oraz ludzkości od momentu jej powstania. Argumentami na potwierdzenie tej teorii mają być nagranie statków obcych, czy doniesienia o katastrofach latających spodków, w których zginęli kosmici. Z najsłynniejszym takim przypadkiem na czele, czyli wypadkiem z Roswell.

Nauka i wojsko potwierdziły informacje o UFO

W potocznym rozumowaniu UFO, to statki kosmiczne z zielonymi ludzikami na pokładzie, jednak prawdziwe znaczenie tego terminu jest nieco inne. UFO to skrót z języka ang. unidentified flying object, czyli niezidentyfikowany obiekt latający. W rozumieniu nie musi on pochodzić z kosmosu, może być statkiem, obiektem stworzonym przez człowieka, jednak o nieznanym pochodzeniu. Bardzo często nagrania, które przedstawiają różne pojazdy, czy wspomniane UFO, to w wielu przypadkach mistyfikacje, a także najprawdopodobniej obserwacje zaawansowanego technologicznie sprzętu militarnego.

Wyodrębniono jeszcze jedno pojęcie, które doprecyzowuje pewne zjawiska, jakie zachodzą na niebie. Chodzi o nazwę UAP (ang. Unidentified Aerial Phenomena), czyli niezidentyfikowane zjawiska powietrzne. To klasyfikacja obiektów i sytuacji, które nie pasują do kategorii UFO i UAP. Jednak prawdopodobnie w nich również nie ma pojazdów cywilizacji pozaziemskich. Kontrowersyjnie na ten temat wypowiedział się jeden z kanadyjskich astronautów.

NASA

Astronauta uważa, że UFO to idiotyzm

Kanadyjski astronauta Chris Hadfield, który spędził w przestrzeni kosmicznej 166 dni, w rozmowie dla radia CBC stwierdził, że co prawda my, Ziemianie, powinniśmy patrzeć w niebo szukając wszelkich możliwych oznak życia pozaziemskiego, ale interpretowanie wszystkich „dziwnych zjawisk” jako dowodów na istnienie obcych to gruba przesada.

Oczywiście widziałem na niebie niezliczone rzeczy, których nie rozumiem. Ale zobaczenie na niebie czegoś, czego nie rozumiesz, a następnie natychmiastowe stwierdzenie, że jest to inteligentne życie z innego układu słonecznego, jest szczytem głupoty i braku logiki. Ostatecznie, do tego momentu nie znaleźliśmy żadnych dowodów na istnienie życia poza Ziemią i wciąż szukamy – powiedział Hadfield.

Kosmos astronomia czarna materia

Aktualnie nie ma jednoznacznych dowodów na istnienie inteligentnych cywilizacji pozaziemskich. Jednak istnieje grupa ludzi, która uważa, że takie informacje jeszcze przez pewien czas będą w ukryciu przed opinią publiczną. Przede wszystkim ze względu na podważenie wielu wartości, na których opiera się świat, jak religia. Czy w najbliższym czasie rządy oficjalnie poinformują ludzkość o kontaktach z obcymi, a może nadal musimy poszukiwać odpowiedzi?

Czytaj dalej