Apple pracuje nad składanym, nowym telefonem? Tak uważają analitycy

4 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Apple smartfon iPhone XS
Źródło: Apple.com

Spekulacje wokół firmy Apple zawsze wywołują sporo emocji. Teraz w Internecie pojawiła się plotka na temat prac skoncentrowanych na nowym modelu.

Spekulacje na temat nowości związanych z Apple przynosi jeden z ekspertów, którego już znamy ze wcześniejszych doniesień. Tym razem Ming-Chi Kuo, analityk MacRumors uważa, że producent z nadgryzionym jabłkiem w tle pracuje nad składanym smartfonem. Urządzenie ma rywalizować z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Aktualnie takimi telefonami dysponują między innymi Samsung z Galaxy Fold, Motorola modelem Razr, czy Mate X od Huawei. Na liście potencjalnych kandydatów do zbudowania podobnego sprzętu są Xiaomi oraz Vivo. Na razie niewiele wiadomo na temat samego modelu, jednak informacje Ming-Chi Kuo sugerują, że najnowszy model Apple ma czym się pochwalić.

Składany smartfon Apple ma być hitem sprzedaży

Informator z Mac Rumors uważa, że firma ze Stanów Zjednoczonych chce sprzedać od 15 do 20 mln smartfonów w ciągu roku. Najnowszy model ma być wyposażony w ośmiocalowy wyświetlacz OLED. Niewiele więcej wiadomo na temat pozostałych parametrów, jednak w porównaniu do obecnych modeli, powinien zachować on wysoką konkurencyjność. Pozostaje jeden problem, nieznana jest dokładny rok pojawienia się nowego telefonu od Apple. Eksperci uważają, że będzie to najwcześniej w 2023 roku, a to znak, iż pojawi się on ze znacznym opóźnieniem względem konkurencji. Razem z pozostałymi plotkami na temat innych produktów amerykańskiego giganta zapowiada się ciekawe portfolio.

Apple

Pamiętajmy o wirtualnych goglach

Przypomnijmy, że według doniesień Ming-Chi Kuo Apple pracuje również nad goglami do wirtualnej rzeczywistości. Jeśli będą one w jakikolwiek sposób kompatybilne z najnowszym modelem iPhone, rynek czeka prawdziwa rewolucja. Pierwsze egzemplarze okularów mają pojawić się już w 2022 roku. To okulary VR, które mają ważyć zaledwie 100 - 200 gramów! Sprzęt może mieć aż dwanaście kamer wraz z ekranami pozwalającymi na wyświetlanie obrazu 8K.

Apple postawi na rozszerzoną rzeczywistość?

Jeśli połączymy składany smartfon z wirtualnymi goglami, to mamy już bardzo ciekawe połączenie. Jednak to dopiero początek, ponieważ zgodnie ze spekulacjami Mac Rumors przewiduje się, że do 2025 roku Apple opracuje bardziej zaawansowany gadżet od gogli VR. Choć prawdopodobnie brakuje nawet prototypu, to kolejnym krokiem w rozwoju są gogle wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Taki sprzęt może być dostępny na rynku już za cztery lata. Być może jest to zupełnie nowy kierunek rozwoju, który absolutnie zaskoczy rynek. Koncern powstrzymuje się od komentarza, co może świadczyć o dużym znaczeniu całego projektu. Choć to są tylko plotki, to podobno prace nad składanym modelem smartfona już trwają.

Czytaj dalej