Internet ponownie zaatakowany! Tym razem ucierpieli producenci mięsa!

3 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Rosja Stany Zjednoczone cyberprzestępstwo
Źródło: Pixabay.com

Hakerzy coraz śmielej poczynają sobie w sieci. W ostatnich kilku tygodniach informacje ze świata pokazują, że Internet ma coraz większy problem z hakerami.

Śmiało można powiedzieć, że Ziemia to aktualnie arena międzynarodowego konfliktu, w którym jednym z najcenniejszych zasobów jest informacja. Ten, kto dysponuje danymi o klientach, procesach produkcji, przyszłych trendach i oczekiwania klientów, może z łatwością zdominować rynek. Dlatego wszelkie próby przejęcia poufnych danych oraz działania z pogranicza dywersji, mają ogromny wpływ na gospodarkę. Jakiś czas temu Irlandia poinformowała o potężnym ataku hakerskim, na niewyobrażalną wręcz skalę. Poszkodowanymi w tej całej sytuacji byli między innymi pacjenci, ponieważ ucierpiał system ochrony zdrowia. Teraz spore straty na swoje konto musi zapisać branża mięsna.

Rosja zaatakowała amerykański Internet

Współczesne konflikty wyglądają zupełnie inaczej od tego, co znamy z filmów wojennych, czy inscenizacji historycznych. Dzisiaj walka o pieniądze, władzę i wpływy toczy się za zamkniętymi drzwiami. W pomieszczeniu znajduje się grupa ekspertów, która zajmuje się hakowaniem zleconych struktur. Ostatni taki przykład pochodzi bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych, ponieważ jeden z największych producentów mięsna na świecie - JBS padł ofiarą hakerskiego ataku, którego źródła prawdopodobnie znajdują się w Rosji. Być może należy uznać to za przypadek lub celowe działanie tuż przed spotkaniem Władimira Putina - prezydenta Rosji i Joe Bidena - prezydenta Stanów Zjednoczonych wielu nie nazwie przypadkiem.

Stany Zjednoczone haker Rosja Chiny cyberpezpieczeństwo

Grupa Nobelium znowu zaatakowała!

Choć oczywiście trudno ocenić, kto był zleceniodawcą skoordynowanej akcji grupy Nobelium, jedno wiadomo, ta organizacja w ostatnim czasie mocno zwiększyła swoje działania, ponieważ tydzień przed atakiem na firmę mięsną JBS przeprowadzono atak związany ze zorganizowaną akcją włamania do Microsoftu. Nie do końca wiadomo, jakie szkody poczyniły działania hakerów. Jasne jest jednak to, że umiejętności tych osób mogą zagrozić między innymi systemowi bezpieczeństwa USA, ponieważ już raz coś takiego się zdarzyło. Aktualnie działania grupy skoncentrowane są na firmach, które dążą do zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz pomocy humanitarnej. Tym samym funkcjonujemy w rzeczywistości, która nie uznaje kompromisów i dosłownie wszystko, może być motywacją do ingerencji w zróżnicowane struktury Internetu. Prawdopodobnie o kolejnych atakach hakerskich jeszcze usłyszmy w tym roku.

Czytaj dalej