Huawei zaprezentował Watch 3 i Watch 3 Pro! Sprawdź, ile kosztują!

3 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Huawei Watch 3 Pro bransoleta premiera
Źródło: GSM arena

Huawei co jakiś czas informuje o swoich nowościach, jednak w ostatnim czasie mamy prawdziwy wysyp premier. Co oferuje najnowszy smart-zegarek prosto z Chin?

Smartwatche razem ze smartfonami wpisały się w nasze codzienne życie. Wiele osób korzysta z tych urządzeń każdego dnia i trudno jest im sobie wyobrazić powrót do bardziej tradycyjnych sprzętów. Chiński gigant technologiczny - Huawei w ostatnim czasie idzie prawdziwie za ciosem, ponieważ po wprowadzeniu nowego systemu na rynek - HarmonyOS, teraz prezentuje swoje najnowsze smart-zegarki. To propozycja dla osób, które znają już dobrze produkty tego producenta, cenią sobie jakość i rozsądną cenę? Z tym ostatnim może być już różnie, ponieważ kwoty w Euro mogą niektórych zaszokować, ale o tym nieco dalej.

System Harmony OS zawitał to smartwatcha

Gdy Huawei musiał zrezygnować z Androida i usług Google pojawił się spory problem dla tego koncernu. Odczuł to z pewnością dział odpowiedzialny za projektowanie oraz sprzedaż smartfonów. Pozostałe gałęzie całkiem dobrze zniosły tę burzę. Dlatego informacja o stworzeniu zupełnie nowego systemu operacyjnego z pewnością wywołała spore poruszenie na rynku. Jakby nie patrzeć jest to swego rodzaju konkurencja dla Androida oraz iOS. Jednak trzeba sobie też uczciwie powiedzieć, że źródło HarmonyOS, to Android, dlatego pewne rozwiązania działają bardzo znajomo. Ma to oczywiście bardzo dużo zalet, dlatego powinno zachęcić ludzi do pozostania przy produktach Huawei.

Huawei Watch 3 Pro

Huawei Watch 3 i Huawei Watch 3 Pro - co to takiego?

Oczywiście nowoczesny czasomierz to urządzenie wielofunkcyjne, gdzie wskazywanie godziny to już praktycznie miły dodatek. Dlatego w przypadku tych dwóch modeli, możemy mówić o dobrze znanych urządzeniach. Tym razem we wnętrzu znajdziemy system HarmonyOS, który bardzo dobrze radzi sobie z obsługą wszystkich funkcji. Bardzo ciekawym akcentem jest zastosowanie tradycyjnej koronki, która pomaga w obsłudze smartwatcha, teraz niekoniecznie trzeba używać gestów. Jeśli chodzi o wytrzymałość baterii, to wersja podstawowa powinna wytrzymać około trzech dni bez ładowania. Odmiana Pro do pięciu dni ciągłej pracy. Jak to przekłada się na inne parametry techniczne? Tutaj jest całkiem dobrze, ponieważ do dyspozycji klientów Huawei oddaje 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci. To w zupełności wystarczy do sprawnej obsługi. Wyświetlacz zbudowano w technologii AMOLED o przekątnej 1,43 cala, dzięki czemu bardzo dobrze leży na nadgarstku.

Zwolennicy estetyki mają sporo możliwości konfiguracyjnych. Huawei opracował kilka odmian modelu Watch 3 z różnymi paskami: Active (silikonowy), Sporty Classic (tzw. mediolański), Classic (skórzany) i Elite (metalowy). Jeśli zdecydujemy się na Watch 3 Pro otrzymujemy również profesjonalne materiały premium: korpus jest tytanowy, a pasek metalowy, tył ceramiczny, a front pokrywa szkło szafirowe. Watch 3 Pro różni się od wariantu podstawowego jeszcze jedną rzeczą: otrzymał on Dual GPS. To powinno pozwolić na jeszcze dokładniejsze namierzenie użytkownika na mapie i dokładniejsze wskazania w środowisku miejskim.

Na koniec cena. Huawei był producentem, który poza dobrą jakością, konkurował z rywalami na rynku ceną. W tym przypadku nie jest to wielka okazja, ponieważ informacje z sieci wskazują, że ceny modeli kształtują się na poziomie: od 369 Euro za wersję Active dla modelu Watch 3 do nawet 599 Euro za odmianę Elite w wersji Watch 3 Pro.

Czytaj dalej