Pieniądze: Andreessen Horowitz chce zainwestować 1 mld USD w kryptowaluty

3 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Bitcoin smartfon index
Źródło: Pexels.com

Firma Andreessen Horowitz chce zainwestować 1 mld USD w kryptowaluty. Wirtualne pieniądze cieszą się sporym zainteresowaniem gigantów rynku.

Gdy na świecie pojawiły się pierwsze kryptowaluty, wokół nich znaleźli się zwolennicy i przeciwnicy takiego nowego sposobu na pomnażanie kapitału. Dzisiaj już raczej wszyscy są zgodni, że e-waluty są przyszłością. Coraz więcej firm, a także państw na czele z bankami centralnymi opracowuje własne waluty o charakterze wirtualnym. Dlatego informacja o zainwestowaniu około miliarda dolarów amerykańskich w pieniądze o wirtualnym charakterze, może robić wrażenie. Jednak ten trend pokazuje, jak wiele można na tym zyskać, przynajmniej teoretycznie.

Bitcoin bije rekordy

Oczywiście nie jest to wielkie zaskoczenie, że najpopularniejsze kryptowaluty przeżywają swoją niespotykaną wcześniej hossę. Na czas pisania tego materiału 1 BTC jest warty 222 544,76 złotych. Druga najpopularniejsza kryptowaluta Ethereum za 1 ETH wyceniany jest na 12 030,74 złotych. Niektórzy eksperci przewidują, że między innymi wspomniany ETH może osiągnąć poziom 4000 USD za sztukę i to jeszcze w tym roku. Tak duże wzrosty po stronie kryptowalut kiedyś muszą skończyć się poważniejszą korektą. Jednak na ten moment dla osób posiadających te e-waluty to duży sukces.

Pieniądze zainwestowane przez korporacje

Wspomniana na początku firma Andreessen Horowitz to dopiero początek, ponieważ Bitcoin oraz inne wirtualne pieniądze interesują także pozostałych wielkich graczy. Mowa tutaj między innymi o Facebooku, który pracuje nad własną wirtualną walutą. Również Elon Musk zdecydował się zainwestować około 1,5 mld USD w kryptowaluty. To wszystko sprawia, że gra zaczyna być warta świeczki, ponieważ jesteśmy u progu nowej ery finansów, z której prawdopodobnie nie będzie odwrotu. Chociażby z tego względu, iż na rynku pojawiają się coraz to nowsze kryptowaluty o dużym potencjale wzrostu.

Elongate Bitcoin kryptowaluta

DOGE - przykład jednego z największych wzrostów w historii

Oczywiście trudno wymienić wszystkie nowe kryptowaluty, które przeżywają prawdziwe wzrosty i zaczynają kosztować poważne pieniądze. Jednym z takich przykładów z pewnością jest e-waluta o nazwie DOGE, która inspirowana jest popularnym internetowym memem. Choć może wydawać się ona żartem, to poziom jej wzrostu jest jak najbardziej realny. 6700% to nie jest drobna górka, a prawdziwy wystrzał w kosmos. Pytanie, na jak długo to zupełnie inna kwestia. Rynek wirtualnych pieniędzy jest bardzo dynamiczny, jednak przy rozsądnym gospodarowaniu daje też ciekawe profity i warto o tym pamiętać.

Czytaj dalej