Gadżety: Tytanowy zegarek Casio G-SHOCK GMW-B5000TR już dostępny!

3 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Casio G-SHOCK GMW-B5000TR model premiera
Źródło: world.g-shock.com

Zegarki to bardzo często nowoczesne gadżety, które mają przyciągać wzrok i szokować swoją formą. Doskonale o tym wie Casio ze swoim modelem GMW-B5000TR.

Gadżety mogą przybierać różne formy, a jedną z nich z pewnością są zegarki. Łączą one funkcjonalność, styl, wytrzymałość i najnowszą technologię rodem z filmów fantastycznych. Linia modelowa G-SHOCK od zawsze wyznaczała nowe standardy i oferowała coś innego od konkurencji. Casio jest znany z produkcji zegarków od podwyższonej wytrzymałości. Teraz do gamy produktów G-SHOCK dołącza nowy model - GMW-B5000TR. Nawiązuje on do klasycznych metalowych i odpornych na wstrząsy zegarków z serii 5000 z nowym stopem tytanu opracowanym specjalnie na potrzeby zegarków G-SHOCK.

Nowy stop metalu oparto na tytanie TRan Tixxii, który wykorzystuje się we wzornictwie przemysłowym, a znaleźć go możemy na wewnętrznych elementach czasomierza GMW-B5000TR. Prace badawczo-rozwojowe nad produkcją nowego stopu tytanu prowadzono razem z firmą Nippon Steel Corporation przez sześć lat! Najnowsza odmiana stopu jest dwukrotnie twardsza od czystego tytanu i jednocześnie lekka. Dodatkowo ma właściwości antykorozyjne i przeciwalergiczne. Ten wysoki poziom twardości umożliwia uzyskanie lustrzanego wykończenia porównywalnego ze stalą nierdzewną na tytanie, co było trudne do uzyskania z zastosowaniem tej metody. Rezultatem jest pierwszy tytanowy G-SHOCK z ramką szkiełka i bransoletą o lustrzanym wykończeniu.

Gadżety - zegarki z wielobarwnym platerowaniem jonowym od G-SHOCK

Zegarki to także gadżety, ale dla firmy Casio seria czasomierzy pod wspólną nazwą G-SHOCK to coś więcej. Opracowane materiały pozwalają uzyskać lustrzane odbicie, które podkreślane jest przez platerowanie jonowe. Złota koperta z powłoką uzyskaną metodą platerowania jonowego kontrastuje z polichromatycznym platerowaniem poszczególnych segmentów bransolety i przycisków w odcieniach czerwieni, jasnej i ciemnej szarości, z dodatkiem jeszcze większej ilości koloru złotego, jak również w nowym odcieniu granatu, dodając od tego metalowego modelu swobodę charakteryzującą wzornictwo zegarków G-SHOCK. Wielokolorowa tarcza potęguje to wrażenie.

Casio G-SHOCK GMW-B5000TR

Najnowszy G-SHOCK oferuje funkcję Smartphone Link

Zegarek GMW-B5000TR wyposażono w funkcję Smartphone Link, czyli coś, z czego słyną produkty G-SHOCK. Automatyczna synchronizacja czasu wraz z wyświetlaniem godziny w różnych strefach czasowych i wiele więcej przyjaznych dla użytkownika funkcji. Innowacyjnemu wzornictwu towarzyszy doskonała praktyczność, dzięki oryginalnemu systemowi zasilania Casio Tough Solar, odbiornikowi fal radiowych Multiband 6 i w pełni automatycznemu podświetleniu LED.

Czytaj dalej