Smart TV idealny pod Euro 2020?! Zmień telewizor na mecz finałowy!

2 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Samsung QLED QN95A
Źródło: samsung news

Euro 2020 wchodzi w decydującą fazę. Przed nami najbardziej emocjonujące mecze, które można oglądać na stworzonym do tego telewizorze Smart TV.

Linia Neo QLED została wręcz stworzona do oglądania sportowych transmisji, a jej cechą charakterystyczną jest technologia Quantum Mini LED, która precyzyjnie steruje podświetleniem, odkrywając przed widzami niedostrzegalne wcześniej szczegóły. Dodając do tego Inteligentny Procesor AI Neo Quantum, można cieszyć się zachwycającą rozdzielczością jak najbardziej zbliżoną do 4K lub np. w przypadku telewizora QN900A jakością bliską 8K. Niesamowicie intensywny obraz to także zasługa 100% Natężenia Kolorów. Technologia wypełni pomieszczenie miliardem kolorów, niezależnych od jasności, sprawiając, że akcja na boisku będzie jeszcze bardziej wciągająca.

Z kolei, kiedy podczas oglądania meczu, będziemy chcieli spojrzeć na statystyki albo komentarze na ulubionym portalu, już nie musimy odrywać oczu od największego ekranu. Funkcja Multi View pozwoli podzielić ekran telewizora Neo QLED na dwie lub nawet cztery części (modele Neo QLED 8K) i podczas oglądania meczu, jednocześnie przeglądać treści ze smartfona.

Smart TV z mocniejszym dopingiem!

Aby w pełni poczuć emocje na boisku czy korcie kluczowe jest przestrzenne brzmienie. Do tej pory, aby spotęgować dźwięk trzeba było przełączyć ścieżkę audio z telewizora na soundbar. Samsung poszedł o krok dalej i zaproponował połączenie możliwości obu urządzeń. Funkcja Q-Symphony odtwarza dźwięki, korzystając jednocześnie z głośników telewizora Neo QLED oraz głośników soundbara, które kierują dźwięk do przodu, na boki i ku górze. Tego wrażenia przestrzennego brzmienia można doświadczyć przykładowo wybierając taki zestaw, jak telewizor QN91A wraz z soundbarem HW-Q800A. Dzięki temu zgranemu duetowi, możemy być pewni, że naszej uwadze nie umkną ani słowa komentatorów, ani doping stadionowych kibiców.

Samsung Neo QLED nowy Smart TV

Stać Cię na więcej!

eszcze lepsza jakość obrazu, w połączeniu z minimalistycznym designem sprawia, że Polacy inwestują w coraz większe telewizory. W Polsce w 2019 roku telewizory o przekątnej 65 cali stanowiły ok. 10 procent sprzedaży, w 2020 już blisko 16 procent. Analizując tę dynamikę, można prognozować, że trend będzie coraz bardziej wzrastał. Co więcej, aż 98% konsumentów, którzy kupili Super Duży TV (czyli telewizor o przekątnej 75” i większej), uważa, że są wysoce zadowoleni ze swojego zakupu. Większy ekran pozwala przeżywać emocje wielkiego formatu, wciągając widzów w sam środek akcji. Realistyczne kolory, spektakularny kontrast oraz otaczające brzmienie, pozwolą kibicom poczuć dreszczyk prawdziwie stadionowych emocji.

Czytaj dalej