Samsung wprowadzi nowego asystenta? Sam zawojowała świat!

2 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Sam wirtualny asystent Samsung
Źródło: The sun

Samsung milczy, jednak świat się zachwyca tym, co pojawiło się w internecie i rzekomo przedstawia Sam. Kim lub czym Sam jest? Tego w zasadzie nikt nie wie!

Asystenci we współczesnej elektronice to obecnie standard. Jednak chcemy nadawać im ludzkich cech, ponieważ wydają się oni zdecydowanie przyjaźniejsi. Jednym z podstawowych zabiegów antropomorfizacji, jest nadawanie imion, które są charakterystyczne dla ludzi. Takie rozwiązania stosuje między innymi Apple ze swoją Alexą, czy Skoda z asystentem w samochodzie o imieniu Laura. Zwroty w stylu: "Hej Mercedes!", "Hej Google", czy "Hej Laura!", który brzmi bardziej naturalnie? Prawdopodobnie ten ostatni, dlatego kwestią czasu wydaje się, aż najwięksi producenci z innych branż zaczną te pomysłu powielać. Są one po prostu dla ludzi bardziej naturalne, a co za tym idzie dużo szybciej przekonać użytkowników do korzystania z usług asystentów.

Wycieki i przecieki - nowa forma promocji i wzbudzania ciekawości

Jako istoty społeczne uwielbiamy plotkować i ta sfera naszego życia dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Tylko każda z tych grup plotkuje nieco o innych rzeczach, dlatego wydaje się nam, że to nie jest to samo. Wynika to z naszej biologii, oraz samej ewolucji, ponieważ plotkowanie ukształtowało nasz język, jako ludzi. Opowieści przy ognisku o życiu i tym, co dzieje się w innej grupie, to była jedna z metod utrzymywania podstawowych więzi społecznych i socjalizacji. Doskonale zdają sobie z tego sprawę ludzie odpowiedzialni za marketing, dlatego co jakiś czas wrzucają oni do sieci, za pośrednictwem różnych agencji marketingowych przypadkowe informacje, przecieki i inne plotki. W ten sposób zaczyna działać ludzka natura, wzbudza się nasze zainteresowanie i zaczynamy o tych tematach rozmawiać.

fot: Samsung

Samsung specjalnie wypuścił tę informację?

Świat obiegł komunikat o publikacji na łamach agencji Lightfarm Studios, gdzie można było zobaczyć animowaną postać młodej kobiety, która jest ubrana w odzież charakterystyczną dla firmowych sklepów Samsunga. W dłoniach trzyma różnego rodzaju najnowsze sprzęty i rzekomo ma na imię Sam. Wpis na temat tej nowości został szybko usunięty, jednak jak wiadomo w Internecie, nic nie ginie. Sam zaczęła krążyć po sieci i wzbudzać zainteresowanie, a plotki odnośnie tego, dlaczego powstał ten asystent i jakie są jego zadania, mnożą się z prędkością światła. Najbardziej prawdopodobna wersja dotyczy tego, że jest to coś w rodzaju bota. Prawdopodobnie odpowie on na pytania odnośnie produktów marki, niczym sprzedawca w sklepie, stąd jego bardzo zbliżone ubranie do pracowników sklepów i szereg akcesoriów w wirtualnych dłoniach.

Czytaj dalej