Apple ma problemy z bateriami! Tysiące niezadowolonych użytkowników

2 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
iPhoneX
Źródło: Pixabay.com

Apple zbliża się do zaprezentowania swoich najnowszych urządzeń podczas premierowej konferencji, jednak użytkownicy aktualnych modeli mają spore problemy.

Produkty idealne istnieją tylko w głowach projektantów, jednak w finalnej wersji bardzo często pojawiają się jakieś niedociągnięcia. Chociaż powszechnie Apple ma potężną grupę zwolenników, amerykański gigant od czasu do czasu też popełnia błędy. Najnowszy dotyczy aktualizacji systemu iOS o numerze 14.6. Użytkownicy mają tysiące uwag do centrum wsparcia, media społecznościowe związane ze światem nadgryzionego jabłka, wręcz płoną, ponieważ klienci dostrzegają, że po wprowadzeniu najnowszej aktualizacji do swoich urządzeń, zaczynają one pracować gorzej. Najsłabiej oceniana jest wytrzymałość baterii.

Apple chowa głowę w piasek?

Technologiczna firma ze słonecznej Kalifornii zdaje się bagatelizować problem, ponieważ brakuje przejrzystej i stanowczej reakcji w tej sprawie. Wiele osób ma poczucie, że zostało bez jakiegokolwiek wsparcia. Czarę goryczy przelewa fakt, że przywrócenie systemu do poprzedniej wersji, czy zresetowanie iPhone'a lub iPada niewiele dają. Problem nadal pozostaje i ma się całkiem dobrze. Ludzie doszukują się argumentacji, dlaczego Apple tak postępuje. Wszystko ma być spowodowane przygotowaniami do najnowszej konferencji, gdzie pojawią się premierowe modele. Między innymi iPhone 13, czy MacBook Pro 2021. Choć nadal brakuje oficjalnych informacji w tej sprawie. Mimo tego, to właśnie w pieczołowitych przygotowaniach do tego ważnego z punktu widzenia firmy wydarzenia, zwolennicy jabłuszka widzą powód opieszałości Apple.

Apple Smart TV HomePod łączenie

Celowe postarzanie produktu?

Postarzanie produktów jest faktem i udowodniły to różne badania. Wielu producentów elektroniki stosuje rozwiązania, które mają za zadanie utrudniać korzystanie z urządzenia, wraz z rozwojem kolejnych modeli, tak aby zmusić klienta do zakupu nowszego sprzętu. Być może wprowadzona aktualizacja iOS 14.6 jest tylko błędem Apple, który przypadkiem zgrywa się z prawdopodobnymi przygotowaniami do konferencji, gdzie pojawią się najnowsze wersje znanych modeli. Jednak takie sztuczne stworzenie potrzeby kupienia czegoś nowego, może być z punktu widzenia wyników sprzedaży całkiem korzystne. Oczywiście najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zaczekanie na aktualizację 14.7, która zapewne rozwiąże ten problem. Zdaje się również, że to jedna z ostatnich aktualizacji tego systemu, ponieważ coraz głośniej mówi się o iOS 15. Pozostaje tylko pytanie, kiedy się on pojawi na rynku?

Czytaj dalej