ASUS prezentuje serię smartfonów ROG Phone 5

2 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
ASUS Roge Phone 3
Źródło: asusnews.pl

Jaki jest najbardziej zaawansowany smartfon na świecie? ROG Phone 5, ROG Phone 5 Pro i ROG Phone 5 Ultimate od ASUS. Tak twierdzi producent i podaje dowody

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dzisiaj ROG Phone 5, ROG Phone 5 Pro i ROG Phone 5 Ultimate – najnowszą i jeszcze wydajniejszą generację najbardziej zaawansowanego na świecie smartfona gamingowego. Smartfony z serii ROG Phone 5 są napędzane flagowym procesorem mobilnym Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G i oferują zaawansowaną łączność w standardzie 5G oraz funkcje Qualcomm Snapdragon Elite Gaming™. Ulepszony układ chłodzenia GameCool 5 wraz z nowym managerem do zarządzania ustawieniami wydajności w Armoury Crate gwarantują wydajność do każdego scenariusza rozgrywki. Dla zapewnienia wyjątkowo płynnych efektów i wrażenia maksymalnej responsywności podczas rozgrywki smartfony z serii ROG Phone 5 zostały wyposażone w stworzony przez firmę Samsung wyświetlacz AMOLED 144 Hz / 1 ms z certyfikacją HDR10+ oraz przodującą w branży częstotliwością próbkowania w sterowaniu dotykowym na poziomie 300 Hz i ultraniską latencją w sterowaniu dotykowym wynoszącą 24,3 ms.

W modelach z serii ROG Phone 5 zauważalna jest kontynuacja filozofii wzornictwa ROG - sprzętu stworzonego dla graczy. Nowym tego typu elementem jest ROG Vision, niespotykany wcześniej zintegrowany tylny wyświetlacz– dostępny ekskluzywnie w modelach ROG Phone 5 Pro i ROG Phone 5 Ultimate – który pokazuje spersonalizowane animacje związane z rozgrywką oraz stanem urządzenia.

Smartfon z flagowym procesorem

Urządzenia z serii ROG Phone 5 wykorzystują ogromną moc najnowszych flagowych procesorów Snapdragon 888, które oferują wiodące w branży innowacje w zakresie łączności 5G, sztucznej inteligencji, rozgrywki i technologii przetwarzania obrazu. Technologia Snapdragon Elite Gaming umożliwia graczom korzystanie z ultrapłynnej rozgrywki przy najwyższym możliwym poziomie jakości HDR, a także możliwościach zbliżonych do sprzętu desktopowego. Ponadto debiutuje technologia Qualcomm Game Quick Touch, dzięki której gracze zyskują nawet o 20% lepszą responsywność na dotyk i niższą latencję. Dzięki zwiększeniu wydajności GPU o maksymalnie 35% oraz wydajności CPU o maksymalnie 25% nawet najbardziej wymagające gry z grafiką 3D będą płynne w maksymalnych ustawieniach graficznych.

asus-rog-phone-3-smartfon-dla-graczy

Telefony z serii ROG Phone 5 zapewniają graczom pełną kontrolę, przy czym znacznie ulepszony system sterowania AirTrigger 5 oferuje do czterech osobnych metod interakcji z ROG Phone 5. Gwarantuje to niezrównane możliwości sterowania w trakcie rozgrywki. Nakładka chłodząca AeroActive Cooler 5 jest teraz wyposażona w dwa dodatkowe fizyczne przyciski, które umożliwiają wrażenia zbliżone do rozgrywki konsolowej.

Telefony z serii ROG Phone 5 obsługują niespotykaną dotąd liczbę 10 różnych czujników ruchu, dzięki czemu gracze mogą łatwo wybrać ruchy pasujące do ich rozgrywki. Przykładowo w grze wyścigowej można przechylić telefon w poziomie, aby sterować pojazdem, czy też przyciągnąć do siebie, aby zahamować. Sterowanie w grze nigdy nie było łatwiejsze.

ASUS współpracował z najlepszymi deweloperami gier

Podczas projektowania telefonów z serii ROG Phone 5 współpracowaliśmy z niektórymi najpopularniejszymi deweloperami gier, aby udostępnić użytkownikom szereg różnych pakietów tematycznych do spersonalizowania swojego urządzenia poprzez wyświetlanie ulubionych postaci i widoków z gier. Gracze mają również możliwość udostępniania, dyskusji i ogólnej interakcji za pośrednictwem ROG Connect, społeczności internetowej, do której dostęp jest zintegrowany w telefonach z serii ROG Phone 5.

Czytaj dalej