Apple niebawem zaprezentuje MacBook'a Pro? Sprawdź plotki!

1 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
MacBook Pro 2021 Premiera
Źródło: Pixabay.com

Prezentacja każdego nowego sprzętu z logiem Apple wzbudza zawsze sporo emocji, dlatego Internet aż huczy od plotek na temat MacBooka Pro 2021!

Wszystkie produkty Apple to bardziej ewolucja niż rewolucja, ponieważ zmiana projektów pod kątem wizualnym następuje stopniowo. Więcej dzieje się pod powierzchnią obudowy, ponieważ tam specjaliści z Kalifornii dodają od czasu do czasu coś od siebie. Jednak prawdopodobnie w tym roku światło dzienne zobaczy najnowsza generacja MacBooka Pro. Na ten temat pojawia się szereg plotek, ponieważ tradycyjnie firma Steve'a Jobsa nabiera wody w usta. Jednak informatorzy i analitycy rynku mają swoje podejrzenia. Czy czeka nas rewolucja? Można tak powiedzieć.

Apple przesunął premierę?

W 2020 roku wielu producentów z powodu kłopotów z dostępnością części zdecydowało się przesunąć najważniejsze premiery na ten rok. W Internecie pojawiały się plotki, że MacBook Pro miał zadebiutować jeszcze w grudniu ubiegłego roku, jednak ostatecznie tę decyzję zmieniono. Dzisiaj spekuluje się o jesieni, ponieważ Apple niemal za każdym razem organizuje konferencję w okolicy września. Być może prezentacja najnowszego iPhone'a 13 będzie nieznacznie przed wypuszczeniem na rynek najmocniejszego laptopa z nadgryzionym jabłkiem. Wiadomo, że zmianie ma ulec stylistyka oraz wnętrze komputera. Odpowiednio będziemy świadkami ewolucji i rewolucji.

Stylistyczne nawiązania do iPhone'a 12

W Internecie można znaleźć szereg plotek na temat ewentualnego wyglądu nowego MacBooka Pro. Prawdopodobnie będzie miał on nieco bardziej kwadratowe powierzchnie, tak, jak w przypadku iPhone'a 12. Apple ma zrezygnować ze wprowadzenia wielu wariantów kolorystycznych, ponieważ Pro w nazwie, ma sugerować nieco bardziej stonowany charakter urządzenia. Ma zniknąć również kilka charakterystycznych dla tego rodzaju sprzętu elementów. Między innymi pasek Touch Bar. Z drugiej strony ma pojawić się dużo więcej wejść, w tym pełnowymiarowe wejście na HDMI oraz czytnik kart pamięci.

Apple

Ile kosztuje najnowszy MacBook Pro?

Sprzęt Apple nigdy nie był tani i tego trzeba mieć świadomość. Prawdopodobnie na rynku będą pojawiać się promocje, jednak na ten moment nie ma co na nie liczyć. Wiadomo, że dostępne mają być dwie wersje ekranu. Do wyboru będzie mniejsza konfiguracja z przekątną na poziomie 13'' oraz nieco większa o wymiarach 16''. Choć na ten moment brakuje oficjalnych danych na temat cen, śmiało możemy założyć, że najtańszy model z 8 GB RAM i 256 GB SSD przekroczy nieznacznie 6000 złotych dla 13 cali. Za najbogatsze wersje z pewnością trzeba będzie zapłacić powyżej 10 000 złotych.

Czytaj dalej