Zmiany w App Store - pojawią się nowe możliwości

Apple jest znany ze swojego konserwatywnego podejścia do zmian w niektórych aspektach Apple Store to zamknięte środowisko, jednak gracze mają otrzymać zdecydowanie nowe możliwości.

Zmiany w App Store – pojawią się nowe możliwości
Podaj dalej

Wirtualny świat rozgrywki jest ważny dla każdego liczącego się na rynku producenta. Dlatego również takie giganty, jak Apple muszą wprowadzać zmiany, aby klienci mogli jeszcze lepiej poczuć się w rozgrywkach.

Game Pass od Apple?

Amerykański gigant ogłosił, że jego platforma aplikacji wreszcie otwiera się na nowe możliwości. Firma zapowiedziała, że pozwoli programistom korzystać z nowych doświadczeń wewnątrz aplikacji. Chodzi tutaj między innymi o streaming gier, dostęp do mini-aplikacji i komunikację z chatbotami. Oznacza to, że deweloperzy będą mogli stworzyć pojedynczą aplikację, która zawiera łatwo dostępny katalog swoich tytułów dostępnych w trybie streamingu. Może to oznaczać, że wreszcie zobaczymy użyteczną aplikację Game Pass od Microsoftu (lub nawet jego długo oczekiwany sklep z grami mobilnymi).

Nowe funkcje w App Store?

Nowe funkcje wewnątrz aplikacji, które obejmują także mini-gry i wtyczki, otrzymają również nowe możliwości odkrywania. Apple nie jest jeszcze precyzyjne co do tego, o co chodzi, ale może to obejmować nowe sekcje w App Store wskazujące na konkretne funkcje. Nie byłoby zbyt zaskakujące, gdybyśmy zobaczyli zbiór aplikacji wykorzystujących chatboty. Apple twierdzi również, że nowe wbudowane opcje będą mogły korzystać z systemu zakupów wewnątrz App Store (na przykład łatwy zakup subskrypcji do konkretnej mini-gry lub chatbota).

<yoastmark class=
App Store

Apple pod presją UE

Modyfikacje są wynikiem ostatnich działań Apple, który otwiera swoje ekosystemy (głównie w odpowiedzi na presję ze strony UE). Firma pozwala teraz deweloperom na linkowanie do płatności stron trzecich poprzez aplikacje (oczywiście, nadal oczekuje swojego udziału), i jak się mówi, będzie pobierać opłaty od deweloperów oferujących aplikacje pobierane spoza App Store.

„Zmiany, które ogłasza Apple, odzwierciedlają opinię społeczności programistycznej Apple i są zgodne z misją App Store. Oferujemy zaufane miejsce do znalezienia aplikacji, które kochają użytkownicy. Jednocześnie pozwalamy deweloperom na całym świecie na nowe możliwości rozwoju swoich biznesów” – napisała firma w swoim blogu.

Przeczytaj również