Twitch rezygnuje z tej funkcji. Zmiany w streamingu

Usługi streamingu w ostatnich latach zyskały na znaczeniu. Szczególne powody do zadowolenia ma Twitch. Jednak platforma zdecydowała się zrezygnować z jednej funkcji. Jak ta zmiana wpłynie na użytkowników?

Twitch rezygnuje z tej funkcji. Zmiany w streamingu
Podaj dalej

W teorii oczywiste jest to, że jeśli znamy dane do logowania się do platformy streamingowej, to z jednego konta może korzystać więcej, niż jedna osoba. Poza tym jedną transmisję na telewizorze, laptopie, albo tablecie również może oglądać kilka osób. Dlatego część firm zdecydowała się na wprowadzenie usługi współdzielenia konta.

Twitch kończy z Watch Party

W czasie pandemii koronawirusa świat stanął przed wyzwaniami. Codzienność zmusiła nas do zmiany naszych rutynowych nawyków – również tych związanych z konsumpcją cyfrowych treści. Platforma Twitch, która należy do Amazona, stała się wówczas dla wielu oazą społecznej interakcji.

Funkcja Watch Party, czyli wspólnego oglądania treści z Prime Video była całkiem popularnym rozwiązaniem. Gdy część osób nie mogła wspólnie być w jednym pomieszczeniu, dawała ona namiastkę spędzonego razem czasu. Dziś, kiedy pandemia wydaje się być już za nami, Twitch ogłosił zakończenie tej funkcji. Decyzja odzwierciedla zmiany w zachowaniach i preferencjach swoich użytkowników.

Watch Party – co to takiego?

Wprowadzenie Watch Party w 2020 roku, niedługo po tym, jak świat zaczął zmagania z pandemią COVID-19, było odpowiedzią na narastającą potrzebę ludzi do bycia razem. I to pomimo fizycznego dystansu, który wtedy dla wielu osób był przykrą koniecznością. Taka zmiana pozwoliła użytkownikom platformy na dzielenie się wrażeniami i emocjami na żywo, oglądając filmy i seriale dostępne w ofercie Prime Video.

Twitch zyskał na popularności dzięki pandemii

Było to szczególnie cenne w czasach, gdy wiele osób spędzało długie tygodnie w izolacji. Poszukiwanie formy kontaktu z innymi było częstą potrzebą. Watch Party wydawało się idealną odpowiedzią na problemy użytkowników.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Variety, w 2020 roku niemal jedna piąta dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych wzięła udział w wirtualnym współ oglądaniu. Taka forma rozrywki szybko stała się popularna. Łączyła ona ludzi nie tylko przez wspólne zainteresowania, ale i potrzebę bliskości w trudnych czasach.

Nowy etap w rozwoju Twitcha

Jak informuje Twitch w swoim ogłoszeniu, zainteresowanie tą funkcją z biegiem lat malało. Świat zaczął powoli wracać do normalności, a wraz z nim zmieniały się nawyki i preferencje użytkowników. Decyzja Twitcha o zakończeniu funkcji Watch Party jest symbolicznym zamknięciem pewnego rozdziału w historii platformy. Była to odpowiedź na wyjątkowe okoliczności. Jak sami twórcy platformy zaznaczają, zamiast próbować na nowo przyciągnąć uwagę do tej funkcji, postanowili skupić się na rozwijaniu innych, które mogą lepiej odpowiadać na obecne potrzeby i oczekiwania ich społeczności.

Refleksja nad przyszłością cyfrowej rozrywki

Ta decyzja jest również odzwierciedleniem szerszego trendu w cyfrowej rozrywce. W tym obszarze pandemia przyspieszyła wiele zmian, zarówno w zakresie technologii, jak i społecznego odbioru. Platformy streamingowe, takie jak Twitch, muszą nieustannie adaptować swoją ofertę, by nadążać za zmieniającymi się oczekiwaniami użytkowników. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek ludzie, poszukują treści dostosowanych do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

W kontekście pandemii koronawirusa i jej wpływu na cyfrową rozrywkę, zakończenie przez Twitch funkcji Watch Party może być postrzegane jako koniec pewnej ery. Jednakże, jest to także przypomnienie o elastyczności i zdolności do adaptacji, które są kluczowe dla platform cyfrowych w ciągle zmieniającym się świecie.

Przeczytaj również