Kiedy premiera Resident Evil Village? Znamy dokładną datę

16 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Resident Evil Village
Źródło: pvplive.net

Resident Evil Village to ósma część jednego z najpopularniejszych cyklów horrorów. Odpowiedzialne za produkcję gry studio Capcom zapowiedziało pracę nad kontynuacją cyklu w czerwcu zeszłego roku. Miało to miejsce na targach, w których prezentowano również konsolę PlayStation 5.

Kontynuacja akcji z siódmej części gry

Resident Evil Village jest bezpośrednią kontynuacją siódmej części gry o nazwie "Biohazard". W najnowszej odsłonie cyklu gracz ponownie wejdzie w skórę Ethana Wintersa. Fabuła gry przeniesie go jednak kilka lat do przodu. Główny bohater wraz ze swoją żoną pomieszkuje teraz w swoim nowym domu. Cały czas jest jednak pod obserwacją BSAA. Niestety, ale kapitan mający zapewnić im ochronę porywa ich niedawno narodzoną córeczkę. Ethan zmuszony jest więc wyruszyć za nim w pościg. To właśnie wtedy trafia do odizolowanej rumuńskiej wioski z potężnym zamkiem.

Ethan Winters

Jak będzie wyglądał gameplay w Resident Evil Village?

Podobnie jak we wcześniejszej części rozgrywka w Resident Evil Village będzie toczyła się w pierwszoosobowej perspektywie. Jak zapowiedziało studio Capcom, w ich najnowszej produkcji zostanie położony bardzo duży nacisk, na eksplorowanie terenu dostępnego w grze. Protagonista będzie mógł używać do swojej obrony kilka rodzajów broni palnej.

W najnowszej części cyklu zostanie również wprowadzony system craftingu umożliwiający tworzenie własnej amunicji, a także środków medycznych odnawiających pasek zdrowia bohatera. Aby zdobyć produkty potrzebne do ich wytworzenia, gracz będzie musiał skrupulatnie przeszukiwać poszczególne pomieszczenia a niekiedy nawet i niszczyć napotkane tam obiekty. Do użytku gracza będzie również specjalna teczka, w której główny bohater będzie mógł przechowywać zebrane wcześniej produkty. W tym miejscu warto jednak pamiętać o jej ograniczonej pojemności.

Kiedy premiera Resident Evil Village?

W obecnej chwili wersją demonstracyjną gry mogą cieszyć się posiadacze konsoli PlayStation 5. Studio Capcom udostępniło bowiem specjalną sekwencję gry, która ma za zadanie wprowadzić graczy w klimat. Sekwencja ta nie będzie jednak zawarta w pełnej wersji gry i została przygotowana specjalnie na potrzeby wersji demo. Właściciele konsoli starszych generacji będą mogli sprawdzić tę wersję w późniejszym terminie.

O premierze pełnej wersji gry mówi się już od kilku miesięcy. Wcześniej wiadomo było, że pojawi się ona w 2021 roku. Studio Capcom poinformowało ostatnio graczy, że oficjalna premiera gry odbędzie się już 7 maja 2021 roku. Produkcja pojawi się zarówno na konsole nowej generacji, jak i PlayStation 4 i Xbox One. Będzie również dostępna w wersji na PC.

Resident Evil

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

GTA 6 coraz bliżej? Ile czasu będziemy czekać na nową odsłonę cyklu?
Które gry są obecnie najpopularniejsze na Steam?
Horror w czasach PRL czyli recenzja gry Medium

Czytaj dalej