Kiedy GTA 5 pojawi się na next-genach? Rockstar podał przybliżony termin

5 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
GTA 5
Źródło: wallpaperscave.com

Rockstar Games zapowiedziało, że GTA 5 na PlaysStation 5 i Xbox Series X pojawi się w rozszerzonej i poprawionej wersji. Co dokładnie oznaczają te słowa? Czy Rockstar Games szykuje dodatkową zawartość dla graczy next-genowych konsol? Kiedy możemy spodziewać się nowej wersji GTA 5?

Kiedy GTA 5 pojawi się na nowych konsolach?

Kultowe GTA 5 zostanie wydane na trzech generacjach konsol jeszcze w tym roku. Ponad siedem lat po premierze i 130 milionach sprzedanych egzemplarzy, GTA 5 i jego multiplayerowy komponent, GTA Online wciąż odnosi ogromne sukcesy.

Jeśli więc masz już PS5 lub Xboxa serii X, to oczywiście dzięki wstecznej kompatybilności możesz zagrać w GTA 5 już teraz. Jednakże nie będziesz mógł cieszyć się żadnymi poważnymi next-genowymi ulepszeniami, dopóki nowa wersja nie zostanie wydana w drugiej połowie 2021 roku. Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery ani nie wiemy dokładnie, jakie będą jej rozszerzenia i ulepszenia, ale mamy nadzieję, że to tylko kwestia czasu, zanim dowiemy się więcej, biorąc pod uwagę, że mamy już kilka miesięcy do 2021 roku.

GTA 5

Nową wersję GTA 5 będzie trzeba zakupić od nowa?

RockstarGames zasugerowało jednak graczom, że przyszłe aktualizacje GTA nie będą obsługiwane na Xbox One i PS4. GTA 5 pojawi się na konsolach nowej generacji w drugiej połowie 2021 roku. Te informacje zostały już potwierdzone przez Rockstar. W informacji prasowej nie było konkretnej wzmianki o Xbox Series X, tylko PS5, ale najwyraźniej fraza "konsole nowej generacji" odnosi się również do nowego Xboxa.

Nie jest jasne, czy GTA 5 na PS5 i Xbox Series X trzeba będzie kupić osobno, czy będzie to płatna aktualizacja dla obecnych graczy PS4 i PS5. GTA Online również ukaże się jako osobna samodzielna edycja w drugiej połowie 2021 roku. Czy jest to celowe posunięcie, aby zmniejszyć zapotrzebowanie GTA na pamięć masową i pozwolić komponentowi multiplayer na bardziej ambitne rzeczy? A może po prostu GTA Online ma być kontynuacją, nawet jeśli w ciągu najbliższych kilku lat pojawi się kolejne numerowane GTA?

GTA 5

Warto przypomnieć, że GTA 5 swoją premierę miało jeszcze w 2013 roku. W ciągu 24 godzin od premiery gra wygenerowała ponad 815 milionów dolarów przychodu. Trzy dni po premierze gra przekroczyła miliard dolarów sprzedaży, stając się najszybciej sprzedającym się produktem rozrywkowym w historii.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Epic Games Store rozdaje kolejne gry. Co w tym tygodniu będzie za darmo?
Gdzie będzie toczyć się akcja Batllefield 6? Plotki wskazują na Azję
Electronic Arts zrobi grę dla samoodtwarzających się meczów AI

Czytaj dalej