Już ponad sto tysięcy kierowców skorzystało z mPrawo jazdy

21 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Moto
mPrawo jazdy
Źródło: mPrawo jazdy

Kierowcy od dwóch miesięcy mogą korzystać z cyfrowego odpowiednika prawa jazdy. Poznaliśmy już statystyki, ile osób zdecydowało się skorzystać z opcji mPrawo jazdy.

Prawo jazdy w Polsce posiada niemal 22 miliony osób, a w samym zeszłym roku taki dokument odebrało 293 tysięcy kierowców. Każdy z nich po zainstalowaniu aplikacji mObywatel może korzystać z cyfrowej wersji prawa jazdy i innych modułów dedykowanych kierowcom.

Aplikacja mPrawo jazdy cieszy się sporą popularnością

mObywatel

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Marek Zagórski poinformował, że aktualnie z mPrawa jazdy korzysta już 878 604 osób. Biorąc pod uwagę ogólną liczbę kierowców w naszym kraju, to wynik ten nie robi specjalnego wrażenia, jednak musimy pamiętać, że rozwiązanie dostępne jest na rynku dopiero od początku grudnia ubiegłego roku.

Aplikacja mObywatel, która zapewnia dostęp do modułów mPojazd, mTożsamość i eRecepty zainstalowało już ponad 2 miliony Polaków. Aplikacja dostępna jest zarówno na Androida, jak i na iOS. mPrawo jazdy również jest częścią mObywatel. Aplikacja zapewnia dostęp do istotnych informacji z poziomu smartfona. Cyfrowa wersja nie jest oczywiście zamiennikiem plastikowego dokumentu, a jedynie jego uzupełnieniem, które może się przydać w wybranych sytuacjach.

Pamiętaj, nie musisz mieć przy sobie "prawka"

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami kierowcy nie muszą posiadać przy sobie klasycznego prawa jazdy ani mPrawa jazdy. Policja w razie kontroli sprawdzi uprawnienia kierowcy w bazie danych, podobnie jak w przypadku dowodu rejestracyjnego czy OC.

Czytaj dalej