Już niedługo będziesz mógł przekształcić dokument Word na PowerPointa

25 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Nauka
Word
Źródło: Word

Microsoft wprowadził nową funkcję, która pozwoli ci na szybkie przekształcenie dokumentu stworzonego w programie Word na prezentację w PowerPoincie. Wszystko to za pomocą jedynie kilku kliknięć.

Nowa funkcja jest już dostępna dla użytkowników należących do programu Insider, którzy mogą skorzystać z niej w anglojęzycznym wydaniu webowej wersji programu Word. Jak na razie funkcja nie wspiera przeglądarek Safari i Internet Explorer. Więcej na temat nowej funkcji powiedział Mohit Anand, który należy do zespołu, odpowiadającego za rozwój programu PowerPoint.

Dzięki tej funkcji Word szybko zamieni się w prezentację

PowerPoint

- Marzyłeś kiedyś o możliwości łatwego przekształcenia dokumentu programu Word na prezentację PowerPoint? Jeśli tak, to twoje czekanie dobiegło końca. Gdy użyjesz polecenia Przekształć, to Word utworzy prezentację na podstawie wszystkich podsumowanych sekcji dokumentu. Program doda wszystkie obrazy, ikony, filmy, czy motywy i zastosuje odpowiednie czcionki dzięki sztucznej inteligencji - przyznał Anand.

Jak na razie prace nad udoskonalaniem funkcji cały czas trwają. Funkcja jak na razie konwertuje tekst, bez dodawania grafik. Wszystko zmieni się jednak w przyszłości, gdy wszystkie funkcje zostaną odpowiednio dopracowane.

Zobacz na czym to polega

W przypadku, gdy jesteś członkiem programu Insider już teraz możesz wypróbować nową funkcję oferowaną przez Microsoft Word. Musisz jednak najpierw zmienić preferowany język konta na angielski. Gdy to zrobisz, możesz przekształcić plik Word do prezentacji PowerPoint. Musisz otworzyć w webowym Wordzie dowolny dokument, a później kliknąć opcje File -> Transform -> Transform to PowerPoint Presentation i gotowe. Później pozostaje ci już tylko wybranie motywu dla swojej prezentacji i kliknięcie w baner z napisem Open Presentation.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie udostępniona dla użytkowników polskiego Worda. Pozostaje nam być cierpliwym i czekać na kolejne informacje w tym temacie.

Czytaj dalej