Prognozy się potwierdziły! To był najgorszy miesiąc od lat, dla tych którzy zainwestowali w...

31 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty
Źródło: pixabay.com

Bitcoin spadł o prawie 40% porównując maj z kwietniem. Poniósł tym samym straty wywołane decyzjami rządu w Chinach i obawami o środowisko.

Spadek o prawie połowę wartości

Najpopularniejsza kryptowaluta spadła wczoraj rano do poziomu 33 464 dolarów. Bitcoin, największa i najbardziej znana kryptowaluta na świecie, spadła o 44% z tegorocznego maksimum 64 895,22 dolarów osiągniętego w dniu 14 kwietnia. Ether, moneta związana z siecią blockchain ethereum również zaliczyła spadek jednak znacznie mniejszy.

Visa Bitcoin pieniądze karta kredytowa

Sytuacja się ustatkowała?

Bitcoin był mniej zmienny w ciągu ostatniego tygodnia, ale straty w tym miesiącu były duże, napędzane przez rosnącą presję regulacyjną na sektor kryptowalut. Waluta ta obecnie jest hadnlowana na poziomach, które ostatnio były widziane w styczniu. Sam Bitcoin obecnie krąży pomiędzy 34 000 a 40 000 dolarów. Kryptowaluta straciła ponad 37 procent w maju, co sprawia, że był to najgorszy miesiąc dla Bitcoina od września 2011 roku.

Co powodem spadków?

Jego spadek został wywołany przez wysiłki Chin, aby rozprawić się z wydobyciem i handlem kryptowalutami, a także przez ruch Tesli, aby wstrzymać płatności z powodu obaw o zużycie energii. Regulatorzy energii w chińskim Syczuanie wkrótce spotkają się z lokalnymi firmami energetycznymi, aby zebrać informacje na temat wydobywania kryptowalut. Potencjalnie doprowadzi to do ścisłej kontroli w drugim co do wielkości ośrodku produkcji Bitcoinów w kraju.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

ZOBACZ TAKŻE:

  1. FPS jakiego potrzebujemy? Czym jest Necromunda: Hired Gun?
  2. Policja zrobiła nalot! To co znaleźli w środku przeszło ich najśmielsze oczekiwania
  3. Zmiany w czołowej polskiej firmie! Teraz zmieni się naprawdę wiele!
  4. Ta modyfikacja była potrzebna! Zmieni kultowy tytuł na zawsze!
  5. Tego jeszcze nie było! Znany producent pozytywnie zaskoczył! Co się stało?
  6. Kup ją teraz a zarobisz krocie! Tak niskiej wartości może nie być już przez długi czas
Czytaj dalej