Facebook zmuszony do zmian. Powodem wybory w Indiach.

1 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Facebook Indie polityka internet
Źródło: pixabay.com

Facebook znalazł się pod ostrzałem na całym świecie z powodu rzekomych uchybień w kontrolowaniu mowy nienawiści.

Indie największym rynkiem Facebooka

Facebook ogłosił, że podejmuje kroki w celu zwalczania mowy nienawiści i dezinformacji w Indiach. Firma powiedziała, że zdaje sobie sprawę, że istnieją pewne rodzaje treści, takich jak mowa nienawiści, które mogą prowadzić do bezpośredniej szkody. Indie są największym rynkiem Facebooka przez użytkowników. Usługa WhatsApp chat jest jednym z najbardziej popularnych w kraju, licząc około 500 milionów użytkowników.

Facebook Mark Zuckenberg

Firma pod ostrzałem

Facebook znalazł się pod ostrzałem. Chodzi o rzekome luki w kontrolowaniu mowy nienawiści. W Stanach Zjednoczonych gigant social media zamroził na miesiące reklamy polityczne, wyborcze i społeczne, aby rozprawić się z dezinformacją i nadużyciami wokół wyborów prezydenckich 3 listopada. W Indiach główny lobbysta firmy odszedł z pracy w zeszłym roku. Stało się to po tym, jak raport Wall Street Journal sugerował, że sposób, w jaki sieć mediów społecznościowych reguluje treści polityczne w kraju. W kraju tym rzekomo faworyzowano partię rządzącą premiera Narendry Modiego. Partie opozycyjne zakwestionowały politykę firmy po raporcie. Firma z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii utrzymywała, że pozostaje zaangażowana w bycie otwartą i przejrzystą platformą.

Trudne wybory

Wybory w kilku indyjskich stanach są testem popularności premiera Narendry Modiego. Dzieje się to w obliczu szalejących protestów rolników przeciwko nowym przepisom rolnym. Przepisy te wywołały oburzenie w kraju i za granicą. W swoim ogłoszeniu Facebook zaznaczył, że znacznie ograniczy dystrybucję treści politycznych. Decyzja ta ma na celu zmniejszyć ryzyko problematycznych treści rozchodzących się wirusowo w tych stanach i potencjalnie podżeganie do przemocy przed lub w trakcie wyborów. Firma zaprojektowała również przypomnienia z okazji Dnia Wyborów. Po to, aby dać wyborcom dokładne informacje i zachęcić ich do dzielenia się nimi z przyjaciółmi.

Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stany Zjednoczone: Hakerzy znów zaatakowali. Ofiarą urzędnicy.
  2. Nowy sposób płatności w Visa! Chodzi o kryptowaluty
  3. Mod do Microsoft Flight Simulator dodaje zablokowany Kanał Sueski
  4. Ghost of Thushima przekroczyła 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy
  5. Pojawiła się ogromna łatka do Cyberpunk 2077. Co zmieniono?
  6. Nauka:Żadne miejsce na Ziemi nie jest wolne od zanieczyszczenia światłem
Czytaj dalej