Policja zrobiła nalot! To co znaleźli w środku przeszło ich najśmielsze oczekiwania

31 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Policja Wielka Brytania Bitcoin pieniądze internet
Źródło: pixabay.com

Policja antynarkotykowa dokonała obławy na podejrzany budynek w strefie przemysłowej. Okazało się, że zamiast narkotyków jest tam...kopalnia Bitcoinów!

Szukali narkotyków a znaleźli...

Policja antynarkotykowa w środkowej Anglii zauważyła charakterystyczne oznaki farmy marihuany. Wśród nich byli odwiedzający o każdej porze, rozległe okablowanie, kanały wentylacyjne i niezwykłe ilości generowanego ciepła. Jednak po bliższym przyjrzeniu się, odkryli inną operację uzależnioną od ogromnego zużycia energii. Była nią kopalnia kryptowalut, która kradła prąd z krajowej sieci energetycznej.

Ogromna kopalnia kryptowalut odkryta!

Nalot policji z West Midlands ujawnił nielegalną działalność na terenie przemysłowym na północny zachód od Birmingham. Jak powiedziała jedna z policjantek przeprowadzających nalot, to miejsce miało wszystkie cechy charakterystyczne dla konfiguracji uprawy konopi indyjskich. Kryjówka mieściła około 100 komputerów i miała ominięte liczniki energii elektrycznej. W trakcie nalotu miejsce to było puste i nie dokonano żadnych aresztowań, ale policja powiedziała, że prowadzi dochodzenie w sprawie właściciela jednostki.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

Bitcoin ma coraz większe trudności

Wydobywanie kryptowalut jest procesem niezwykle energochłonnym, wymagającym dużych ilości energii elektrycznej w gigantycznych centrach danych. Według analityków Deutsche Bank, samo wydobycie Bitcoinów zużywa rocznie tyle samo energii elektrycznej, co Szwajcaria.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani ogłosił w środę czteromiesięczny zakaz wydobywania kryptowalut, po tym jak doszło do nieplanowanych przerw w dostawie prądu w dużych miastach, za które winę ponoszą nielicencjonowani górnicy. W połowie maja Tesla, należąca do przedsiębiorcy Elona Muska, przestała akceptować bitcoiny jako zapłatę za swoje samochody elektryczne, powołując się na obawy dotyczące szkodliwego wpływu wydobycia kryptowalut na środowisko.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmiany w czołowej polskiej firmie! Teraz zmieni się naprawdę wiele!
  2. Ta modyfikacja była potrzebna! Zmieni kultowy tytuł na zawsze!
  3. Tego jeszcze nie było! Znany producent pozytywnie zaskoczył! Co się stało?
  4. Disney z nowym filmem! Sprawdź czy warto wybrać się na niego do kin
  5. Kup ją teraz a zarobisz krocie! Tak niskiej wartości może nie być już przez długi czas
  6. Gra roku dostępna za darmo? Tak, to bardzo możliwe!
Czytaj dalej