Deja vu na każdym kroku! Recenzja gry Returnal

30 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Returnal gra wideo recenzja 2021
Źródło: wallpapercave.com

Returnal to gra akcji, w której wcielamy się w astronautę ocalałego po rozbiciu statku. Czy warto poświęcić jej kilka godzin? Oto nasza recenzja.

Deja vu to dobre określenie tej gry

Jak na grę wideo osadzoną w zmiennokształtnym obcym świecie opanowanym przez potwory, jest coś dziwnie znajomego w pożerającym życie nowym ekskluzywnym tytule na Playstation 5. Chodząc, biegając lub chwytając za hak wokół ruin Atropos, czujesz się tak, jakbyś już tam kiedyś był.

Początek robi wrażenie a reszta?

Doświadczenie rozpoczyna się od zwiadowcy i niepewnego Selene Vassos, która rozbija się na bagnach zakazanej planety. Wygląda na to, że wyruszyła ona w pogoń za sygnałem zwanym "Białym Cieniem". Początkowy dreszcz rozpoznania pojawia się już kilka sekund po tym, jak wyczołguje się z wraku, gdy gracze stawiają pierwsze niepewne kroki w pierwszym z sześciu ogromnych biomów gry. Pomiędzy mrokiem upadłej cywilizacji, zniszczonymi posągami ksenotypów i cienką warstwą mgły, która unosi się nad ziemią, nie sposób nie pomyśleć o filmach z serii "Obcy".

Returnal gra wideo recenzja

Jak prezentuje się system walki?

Następnie napotykasz pierwszego z wrogów, którego zabijesz podczas jednych z najbardziej wyrazistych walk w grach wideo. Kiedy giniesz, Selene wraca na miejsce katastrofy, a proceduralnie generowana planeta wokół niej zmienia układ swoich części w sposób. Selene jest prześladowana przez poczucie, że straciła swoje miejsce w nieustannej pętli. Nie chodzi tylko o to, że znajduje swoje własne ciała porozrzucane po okolicy, ani o to, że Atropos jest zaśmiecone dziennikami zwiadowczymi, w których słychać, jak jakaś poprzednia wersja Selene mówi do siebie.

Podsumowanie

Gra robi wrażenie zarówno swoją mechaniką jak i grafikę. Zastosowano w niej wiele nietuzinkowych rozwiązań i z pewnością każdy gracz znajdzie chociaż jeden powód by zagłębić się w to uniwersum. Z pewnością warto jest jej poświęcić chociaż kilka wolnych godzin i zagłębić się w fabułę tej produkcji.

Returnal gra wideo recenzja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzi nowa produkcja od Netflix! Wraca Czarodziejka z Księżyca
  2. Poradnik: jak zdobyć klucz do Scavengers w Early Access?
  3. W jakie gry zagrasz za darmo w maju? PlayStation Plus na maj 2021
  4. CD Projekt Red nadal usprawnia Cyberpunk 2077. Wyszła nowa łatka do gry
  5. Ile konsol PS5 udało się sprzedać Sony w marcu? Wynik może zaskoczyć
  6. Wyciekły tajne dokumenty Electronic Arts. Firma znów się nie popisała
Czytaj dalej