Czy zdalna praca ma sens? Przypadek Google potwierdza, że tak

1 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Google praca zdalna internet pieniądze finanse raport
Źródło: fortune.com

Temat pracy zdalnej to cały czas rzecz dość kontrowersyjna. Jedni ją popierają natomiast inni krytykują. Przykład Google pokazał jednak, że może to być naprawdę dobre wyjście.

Czy można zaoszczędzić ponad miliard dolarów w obecnych czasach?

Jak podaje firma Google w 2020 roku dzięki pracy zdalnej, do której zmuszona była skierować większość swoich pracowników, uzyskała ponad 1 000 000 000 (jeden miliard) dolarów oszczędności. To oszałamiający wynik, który nie jest jednak odosobnionym przypadkiem. Firma macierzysta Google, czyli Alphabet, zaoszczędziła 268 milionów dolarów a wydatkach związanych z promocjami firmy, podróżami i rozrywką w pierwszym kwartale.

Google praca zdalna internet pieniądze finanse

Pandemia spowodowała oszczędności u gigantów

Z racji na obostrzenia, które zostały wywołane sytuacją pandemiczną na świecie osoby zatrudnione w Google, jak i wielu innych firmach zmuszeni byli przejść na pracę zdalną. Brak konieczności podróży oraz innych pomniejszych wydatków związanych z pracownikami przyczynił się do ogromnych oszczędności. W pierwszym kwartale roku firma Alphabet z tego tytułu uzyskała aż 268 milionów dolarów oszczędności. Firma ogłosiła także, że wydatki na reklamę i promocję spadły o 1,4 miliarda dolarów, ponieważ firma ograniczyła wydatki, wstrzymała lub zmieniła harmonogram kampanii i zmieniła niektóre wydarzenia na formaty wyłącznie cyfrowe z powodu pandemii. Wydatki na podróże i rozrywkę spadły o 371 mln dolarów.

Wydatki spadły a przychody wzrosły

Oszczędności te zrównoważyły wiele kosztów związanych z zatrudnieniem tysięcy dodatkowych pracowników. A pandemiczna ostrożność pozwoliła firmie utrzymać koszty marketingu i administracji na niezmienionym poziomie w pierwszym kwartale, mimo że przychody wzrosły o 34%. Google słynie z dodatków, takich jak stoły do masażu czy też specjalne cateringi, które wpłynęły na kulturę pracy w Dolinie Krzemowej. Większość pracowników Google pracuje zdalnie i bez tych udogodnień od marca 2020 roku. Jednak Google planuje powrót do biura jeszcze w tym roku. W firmie ma zostać wprowadzony model hybrydowy.

Google praca zdalna internet pieniądze finanse

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Microsoft zmniejsza swoją prowizję! Czy to przyciągnie nowych wydawców?
  2. Deja vu na każdym kroku! Recenzja gry Returnal
  3. Nadchodzi nowa produkcja od Netflix! Wraca Czarodziejka z Księżyca
  4. Poradnik: jak zdobyć klucz do Scavengers w Early Access?
  5. W jakie gry zagrasz za darmo w maju? PlayStation Plus na maj 2021
  6. CD Projekt Red nadal usprawnia Cyberpunk 2077. Wyszła nowa łatka do gry
Czytaj dalej