3 tytuły dla każdego kto lubi się bać. Najstraszniejsze horrory cz.4

2 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Horror gra wideo ranking zestawienie
Źródło: pixabay.com

Jeśli lubisz się bać, to przedstawione poniżej trzy horrory z pewnością przypadną Ci do gustu. Małe miasteczko, przerażająca dziewczynka oraz śmiercionośny wirus. Oto nasze trzy kolejne propozycje horrorów, w których naprawdę się przestraszysz.

Alan Wake

Alan Wake to w zasadzie najlepsza nieoficjalna opowieść Stephena Kinga o grach komputerowych. Zawiera wiele z najbardziej znanych tropów legendarnego pisarza horrorów. Jest tu pisarz, małe wiejskie miasteczko otoczone lasami i potwory. Ale to nie jest po prostu kopiuj-wklej. Deweloper, czyli Remedy Entertainment włożył prawdziwe serce w niesamowicie przerażającą historię, którą doskonale uzupełnia nacisk położony na oświetlenie i cienie, a także senna atmosfera gry. Alan Wake to absolutnie pozycja obowiązkowa dla miłośników małomiasteczkowych horrorów.

Alan Wake horror gra wideo

F.E.A.R.

F.E.A.R. ukazał się w szczytowym okresie ruchu filmów i gier o przerażających małych dziewczynkach. Pojawił się więc w czasach , gdy The Ring stał się zaskakującym hitem w USA. Bez wątpienia upiorna, mała Alma pozostaje jednym z najlepszych zastosowań motywu "przerażającego dziecka" w grach. Łatwo jednak zapomnieć, że F.E.A.R. był również innowacyjną grą akcji, która wyznaczyła nowy standard dla jakości wrogiej sztucznej inteligencji w pierwszoosobowej strzelance. To właśnie to połączenie zachodniej akcji i wschodniego horroru sprawia, że F.E.A.R. jest nie tylko unikalny, ale jest też rodzajem horroru, który znajduje sposób, trzymać gracza na muszce, a jednocześnie pozwala przebijać mu się przez pokoje pełne wrogów.

F.E.A.R horror gra wideo

The Thing

Na początku lat 2000, łatwo było odrzucić licencjonowaną grę, która miała nawiązywać do filmu lub programu telewizyjnego. Dlatego też wielu nie wie, że The Thing został kiedykolwiek zaadaptowany na grę wideo. Gra oferuje prawdziwie innowacyjne podejście do grozy. Podobnie jak film, na którym gra została oparta, rozgrywka w The Thing kręci się wokół nieufności i izolacji. Gracz nigdy tak naprawdę nie wiem, który z jego towarzyszy jest zarażony, ale to, co jest naprawdę fascynujące, to sposób, w jaki gra zmusza do pracy nad zdobyciem zaufania i lojalności tych samych postaci. Nie wiadomo, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem, co sprawia, że gra staje się naprawdę niepokojącym doświadczeniem, a niewiele horrorów od tamtego czasu zbliżyło się do odtworzenia grozy systemu zaufania co The Thing.

The Thing horror gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagraj w te gry jeśli chcesz się bać! Najstarszniejsze horrory cz.1
  2. Strach ma wielkie oczy! Najstrajszniejsze horrory cz.2
  3. W tych grach dobrze się przestraszysz. Najstraszniejsze horrory cz.3
  4. W jakie gry zagrasz za darmo w maju? PlayStation Plus na maj 2021
  5. Microsoft zmniejsza swoją prowizję! Czy to przyciągnie nowych wydawców?
  6. Deja vu na każdym kroku! Recenzja gry Returnal
Czytaj dalej