Pojawiła się ogromna łatka do Cyberpunk 2077. Co zmieniono?

30 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Cyberpunk 2077 gra wideo CD Projekt Red
Źródło: cyberpunk.fandom.com

Patch 1.2 do Cyberpunk 2077 wprowadza mnóstwo zmian. Co konkretnie zmieniło się w produkcji od CD Projekt RED? Przedstawiamy zmiany.

Długo wyczekiwany patch już jest

Wyczekiwany patch do gry Cyberpunk 2077 w wersji 1.2 jest już dostępny. Plik dostępny na komputerach PC i konsolach waży 28 GB. Do łatki dodane także obszerną listę zmian, które pojawią się w wersji 1.2. Na komputerach PC obejmuje ona wprowadzenie obsługi ray tracingu dla kart graficznych AMD. Oczywiście, wsparcie dla kart Nvidii było zapewnione od samego początku. Dlatego też jest to coś, na co wielu posiadaczy innych kart bez wątpienia czekało z niecierpliwością. Inną kwestią jest jednak to, jak ray tracing będzie działał na procesorze graficznym AMD, szczególnie w przypadku jego wstępnej implementacji.

Ray tracing

Ray tracing w grze Cyberpunk 2077 jest bardzo wymagający nawet dla układów GPU Nvidii. To właśnie tutaj pojawia się DLSS. Należy pamiętać, że aby włączyć ray tracing w grze, potrzebny jest najnowszy sterownik graficzny od AMD. Inne zmiany na PC obejmują możliwość zmiany większej liczby przypisań klawiszy, a także pozbycie się podwójnego stuknięcia w celu wykonania uniku na klawiszach ruchu. To zbyt często rujnowało próby skradania się.

Cyberpunk 2077 cd projekt red gra wideo

Co poprawiono?

Poprawki specyficzne dla konsol obejmują ulepszenia odbić w przestrzeni ekranu. Być może w celu rozwiązania problemów z ziarnistością. Dodano także różne optymalizacje obsługi pamięci na Xboxie. Ma to pomóc w rozwiązaniu problemów z losowymi zawieszeniami gry. Jest mnóstwo ogólnych poprawek dla interfejsu. Poprawiono także błędy w questach. Doszła również cała masa optymalizacji w zakresie zarządzania pamięcią. Zwiększono stabilności silnika gry, co powinno pomóc w zmniejszeniu ogólnej ilości crashy.

Wprowadzono także poprawki w rozgrywce, w tym nowy suwak czułości kierownicy. Dzięki niemu prowadzenie pojazdów będzie płynniejsze. W szczególności chodzi tu o graczy PC. Ponadto wprowadzono obiecane poprawki dla policji, dzięki którym promień tarła NCPD został zwiększony. Patch do Cyberpunk 2077 w wersji 1.2 miał wcześniej zadebiutować w lutym, ale został opóźniony po włamaniu się CD Projekt Red.

Cyberpunk 2077 CD Projekt Red gra wideo

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Co wiemy o pracach BioWare nad nowym Dragon Age?
Główny scenarzysta AC Valhalla opuszcza szeregi Ubisoft
10 turniejów Counter-Strike Global Offensive z największą pulą nagród

Czytaj dalej