Nowy sposób płatności w Visa! Chodzi o kryptowaluty

31 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Visa karta kredytowa pieniądze Bitcoin kryptowaluty
Źródło: pixabay.com

Visa ogłosiła, że uruchomiła program pilotażowy z Crypto.com i planuje zaoferować tę opcję większej liczbie partnerów jeszcze w tym roku. Oznacza to, że już wkrótce będzie można dokonać płatności przy użyciu kryptowalut takich jak np. Bitcoin.

Visa idzie do przodu i wychodzi naprzeciw klientom

Visa ogłosiła w poniedziałek ważne rozporządzenie. Oznajmiła bowiem, że pozwoli na wykorzystanie kryptowaluty USD Coin do rozliczania transakcji w swojej sieci płatniczej. Jest to znak rosnącej akceptacji walut cyfrowych przez główny nurt branży finansowej. Firma ogłosiła Reutersowi, że uruchomiła program pilotażowy z platformą płatności i kryptowalut Crypto.com. Oznajmiła również, że planuje zaoferować tę opcję większej liczbie partnerów jeszcze w tym roku.

Visa potwierdziła te wiadomości jeszcze raz w swoim oświadczeniu. The USD Coin to kryptowaluta typu stablecoin. Jej wartość jest powiązana bezpośrednio z dolarem amerykańskim. Posunięcie Visy następuje w momencie, gdy firmy finansowe, podejmują kroki w celu szerszego wykorzystania kryptowalut do celów inwestycyjnych i płatniczych.

Visa Bitcoin pieniądze karta kredytowa

Jak to będzie działać?

Jeśli klient zdecyduje się użyć karty Crypto.com Visa, aby np. zapłacić za kawę. To waluta cyfrowa przechowywana w portfelu kryptowalutowym musi zostać przeliczona na tradycyjne pieniądze. Portfel kryptowalutowy zdeponuje tradycyjną walutę na koncie bankowym. Pod koniec dnia zostanie przesłana do Visa w celu rozliczenia wszelkich transakcji. Zwiększy to koszty i złożoność dla firm. Najnowszy pomysł Visy będzie wykorzystywał blockchain ethereum. Eliminuje to potrzebę konwersji cyfrowej monety na tradycyjne pieniądze, aby transakcja została rozliczona. Visa poinformowała, że nawiązała współpracę z bankiem aktywów cyfrowych Anchorage. Zrealizowała już także pierwszą transakcję w tym miesiącu.

Bitcoin i nie tylko

Bitcoin to obecnie najpopularniejsza moneta kryptowalutowa. Jego kurs na tę wiadomość wzrósł aż o 4,5 procent do 58 300 dolarów. Oznacza to, że powoli zmierza w kierunku rekordowego poziomu powyżej 61 000 dolarów. Próg ten został osiągnięty na początku tego marca.

To nie pierwsza taka sytuacja

Szef Tesli i zarazem główny zwolennik kryptowalut - Elon Musk, powiedział w zeszłym tygodniu, że klienci mogą kupować jego pojazdy elektryczne za Bitcoin. Tym samym ma nadzieję, że zachęci to do bardziej codziennego korzystania z waluty cyfrowej.

Visa Bitcoin pieniądze karta kredytowa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warner Bros: W sieci pojawił się trailer drugiej części Suicide Squad
  2. TikTok - najpopularniejsze profile na świecie (6-10)
  3. TikTok - najpopularniejsze profile na świecie (1-5)
Czytaj dalej