EA Sports szykuje powrót serii PGA Tour

3 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
PGA Tour 2K Electronic Arts EA Sports gry 2021
Źródło: microsoft.com

EA Sports przywraca swoją wersję PGA Tour Series. Tym samym będzie konkurować bezpośrednio z 2K Games, które również produkuje grę o golfowej tematyce.

Znana seria powraca

Deweloper EA Sports powraca do gry, przywracając serię PGA Tour. Seria ta była podstawą gier sportowych EA od 1999 do 2015 roku. Formalnie znana była Tiger Woods PGA Tour. W tamtym okresie ten legendarny golfista miał długoterminową umowę z EA. Gra zawierała wiele marek i turniejów znanych w społeczności golfistów. Gracze mogli stworzyć własnego golfistę i konkurować z najlepszymi zawodowymi golfistami na świecie, podobnie jak w innych grach sportowych pod parasolem EA Sports.

Od 2016 roku to 2K Games przejęło licencję PGA. Od tamtej pory wypuszcza własne symulatory golfa. 2K ogłosiło niedawno nową umowę z Tigerem Woodsem, na mocy której jego nazwisko i podobizna będą występować wyłącznie w przyszłych grach PGA Tour 2K.

EA Sports golf gra wideo PGA Tour 2K

Electronic Arts zareagowało

Wygląda na to, że wywołało to reakcję Electronic Arts. W poniedziałek na Twitterze EA Sports pojawiła się zapowiedź powrotu PGA Tour. Więcej informacji ma się pojawić wkrótce. Ujawniono również oficjalną stronę internetową, na której można zapisać się do aktualizacji e-mailowych PGA Tour. Strona podaje, że gracze mogą spodziewać się udziału w THE PLAYERS Championship i FedExCup Playoffs. W momencie publikacji nie ujawniono żadnych dalszych komentarzy dewelopera ani przewidywanej daty premiery gry. Niemniej jednak jest to być może pierwszy raz, kiedy dwa symulatory golfa będą korzystać z licencji PGA Tour.

EA Sports wraca nie tylko do golfa

Na początku tego roku, EA ogłosiła powrót innego długoletniego franczyzy w serii College Football, formalnie znany jako NCAA Football. Wielu fanów było podekscytowanych perspektywą powrotu tego tytułu. Electronic Arts musi jednak najpierw pokonać kilka przeszkód. Chodzi o prawa do nazw, podobizn i zasad obrazu. Federacja oraz sami zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę, że kwestie licencyjne mogą przynieść im dodatkowe dochody i to wcale nie małe.

EA Sports golf gra wideo PGA Tour 2K

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepsze drużyny Counter Strike Global Offensive (21-25)
  2. Poradnik: jaką klasę postaci w Outriders wybrać?
  3. Na Steam pojawiła się nowa polska produkcja pt. Outriders
  4. Nowy symulator złoczyńcy! Recenzja Evil Genius 2
  5. Mod do Microsoft Flight Simulator dodaje zablokowany Kanał Sueski
  6. Pojawiła się ogromna łatka do Cyberpunk 2077. Co zmieniono?
Czytaj dalej