Ogromna transakcja firmy Robinhood. Chodzi o miliony akcji!

31 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Robinhood app internet pieniądze
Źródło: nbcnews.com

Właściciel aplikacji handlowej Robinhood ogłosił, że sprzedał 55 milionów akcji w IPO.

Meme szał pomógł firmie Robinhood

Robinhood, właściciel aplikacji handlowej, która pojawiła się jako miejsce docelowe dla inwestorów detalicznych spekulujących na tegorocznym szaleństwie handlu akcjami "meme", zebrał 2,1 miliarda dolarów w swojej ofercie publicznej. Firma starała się wykorzystać fascynację inwestorów indywidualnych kryptowalutami i akcjami takimi jak GameStop, które odnotowały huśtawki po tym, jak stały się przedmiotem spekulacji handlowych na portalach społecznościowych takich jak Reddit. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Robinhood wzrosła z 11,7 miliona na koniec grudnia do 21,3 miliona na koniec czerwca.

Robinhood app internet pieniądze

Wysoka wycena IPO

IPO wycenił Robinhood na 31,8 miliardów dolarów, co czyni go większym w funkcji jego przychodów niż wielu z jego tradycyjnych rywali, takich jak Charles Schwab. Niektórzy inwestorzy pozostali na uboczu, powołując się na obawy związane z pienistą wyceną, ryzyko, że organy regulacyjne ograniczą działalność Robinhood, a nawet utrzymujący się gniew z nałożeniem przez firmę ograniczeń handlowych, gdy szał obrotu akcjami meme wybuchł pod koniec stycznia.

Robinhood w czołówce

Robinhood ogłosił, że sprzedał 55 milionów akcji w IPO na 38$ za sztukę. To czyni ją jedną z najbardziej wartościowych amerykańskich firm, które weszły na giełdę od początku roku, wśród rozgrzanego do czerwoności rynku nowych notowań. Robinhood rozwścieczył niektórych inwestorów i amerykańskich ustawodawców na początku tego roku, gdy ograniczył handel niektórymi popularnymi akcjami po 10-krotnym wzroście wymagań dotyczących depozytów w swojej izbie rozliczeniowej. Firma ujawniła w tym tygodniu, że otrzymała zapytania od amerykańskich organów regulacyjnych, które sprawdzają, czy jej pracownicy handlowali akcjami GameStop i AMC Entertainment przed wprowadzeniem ograniczeń obrotu pod koniec stycznia. W czerwcu Robinhood zgodził się zapłacić prawie 70 milionów dolarów, aby rozstrzygnąć dochodzenie prowadzone przez własnego regulatora Wall Street, Financial Industry Regulatory Authority, za "systemowe" błędy, w tym awarie systemów, dostarczanie "fałszywych lub wprowadzających w błąd" informacji i słabe kontrole handlu opcjami.

Robinhood app internet pieniądze

Czytaj dalej