Xbox w końcu to zrobił! Nowa aktualizacja pomoże graczom

30 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Microsoft Xbox konsola do gier wideo
Źródło: pixabay.com

Wraz z rozszerzeniem Xbox Cloud Gaming na więcej komputerów PC i urządzeń Apple, Microsoft ujawnił, że usługa działa teraz również na sprzęcie z serii X.

Nowy sposób na "chmury"

Xbox Cloud Gaming firmy Microsoft będzie teraz korzystać z niestandardowego sprzętu Xbox Series X do zasilania usługi gier w chmurze. W 2019 roku Microsoft odsłonił swoją odpowiedź na Google Stadia z Project xCloud, który jest teraz Xbox Cloud Gaming. Podobnie jak Stadia, usługa pozwala graczom na strumieniowe przesyłanie gier za pośrednictwem przeglądarki lub urządzenia mobilnego, o ile dostępne jest odpowiednie połączenie internetowe. Obecnie w usłudze dostępnych jest ponad sto gier do strumieniowania, a kolejne pojawią się w przyszłych aktualizacjach. Abonenci Xbox Game Pass Ultimate mają dostęp do usługi bez dodatkowych opłat.

Xbox

Gracze się doczekali

Xbox był wyróżniającą się funkcją podczas prezentacji Windows 11 firmy Microsoft. Następna iteracja systemu Windows będzie miała zintegrowaną aplikację Xbox Game Pass w systemie operacyjnym. Windows 11 będzie również wyposażony w DirectStorage, dedykowany system do szybkiego ładowania zasobów gier, który znajduje się również w konsolach serii X|S. Gry działające na Windows 11 będą również korzystać z nowej funkcji Auto HDR. Dzięki niej gry działające na PC automatycznie przełączą się na bogatszą, bardziej kolorową wersję gry niż wersja SDR. Funkcja ta dotyczy również gier, które nie mają opcji HDR.

To przyciągnie nowych użytkowników?

Wraz z rozszerzeniem usługi, Xbox Game Pass tylko zwiększa swoją wartość jako jeden z najlepszych ofert w grach. Ponad 18 milionów graczy posiada subskrybcje Game Pass, a liczba ta będzie tylko rosnąć. Ponadto, te nowe gracze będą bardziej niż prawdopodobne, dostęp do przyszłych wyłączności Xbox jak usługa dodaje więcej gier w chmurze.

Xbox

Czytaj dalej