Salwador dalej rozwija BItcoinową politykę. Co tym razem wymyślił ich prezydent?

29 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Nayib Bukele prezydent Salwador Bitcoin pieniądze kryptowaluty
Źródło: nbcnews.com

Salwadorczycy nie będą zmuszeni do korzystania z rządowego portfela Bitcoin. Nowy rządowy portfel Bitcoin "Chivo" będzie wolny od prowizji.

Prezydent wyjaśnia

Najnowsze ogłoszenie od pro-Bitcoinowego prezydenta Salwadoru, Nayiba Bukele, wyjaśniło, że obywatele nie będą zmuszani do korzystania z rządowego portfela Bitcoin "Chivo". W tweecie z 29 czerwca prezydent Salwadoru Bukele stwierdził, że chce wyjaśnić wszelkie dezinformacje dotyczące rządowej aplikacji portfela po uchwaleniu ustawy o Bitcoin w kraju 9 czerwca, która wejdzie w życie 7 września.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

Żadnych opłat i prowizji

Nowy portfel Bitcoin nazywa się Chivo, co jest slangiem dla "cool" w Salwadorze, i może przechowywać zarówno Bitcoin, jak i dolary amerykańskie. Bukele stwierdził, że jest to tylko jeden z wielu portfeli kryptowalutowych, które mogą być używane, podkreślając jego interoperacyjność z innymi aplikacjami portfelowymi. Aby rozwiać obawy dotyczące prywatności, dodał, że dane osobowe wymagane przez portfel są już w posiadaniu rządu, podkreślając, że wszelkie prośby o dane osobowe w aplikacji są dla celów bezpieczeństwa. Bukele podkreślił również, że portfel Chivo nie będzie ponosić opłat lub prowizji za transfery, zauważając, że w przeciwieństwie do tradycyjnych giełd kryptowalutowych, nie będzie brać cięcia za konwersję BTC do USD i odwrotnie, i w przeciwieństwie do kart kredytowych, nie będzie prowizji pobieranych od sprzedawców lub użytkowników.

Wymiany mają być proste

Bukele stwierdził, że wszelkie pieniądze, które są przechowywane lub otrzymywane w USD lub BTC w portfelu Chivo, będą mogły zostać wypłacone w gotówce USD w dowolnym momencie, gdy rząd zakończy wdrażanie 200 nowych fizycznych oddziałów bankomatów Bitcoin, zwanych "punktami Chivo" lub "bankomatami Chivo". Prezydent wyjaśnił również, że 30 dolarów rządowego rozdania BTC ogłoszonego 25 czerwca nie będzie wymienialne na USD, podkreślając zamiar administracji, aby zachęcić do korzystania z Bitcoin i portfela Chivo.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

Czytaj dalej