Piraci z Karaibów w wersji wideo? No nie do końca ale i tak jest dobrze! Recenzja Sea of Thieves

2 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Sea of Thieves gra wideo recenzja
Źródło: pcgamer.com

Sea of Thieves to produkcja, która ma wiele wspólnego z Piratami z Karaibów. Oferuje wiele opcji rozgrywki i chociaż nie są one doskonałe to mają to coś.

Chaos pomaga tej grze

Sea of Thieves jest często najlepsze, gdy pogrąża się w chaosie. Po najechaniu na statek, i załadowaniu brygów łupami, nagle zza wyspy wyłania się galeon gracza, który kieruje swoje działa burtowe w twoją stronę w celu podstępnego ataku. Odpieranie ognia, naprawianie statku i desperackie obracanie żagli w celu ucieczki lub wystrzelenie członka załogi do wroga, aby go zniszczyć i ukraść jego rzeczy to momenty, które sprawiają, że ta gra jest tak niezapomniana.

Kampania fabularna również daję radę

Nie należy jednak lekceważyć zdolności Rare do tworzenia głębokich, wciągających treści fabularnych. Od czasu swojej premiery Sea of Thieves zawiera Tall Tales, długie podróże skupione na rozwiązywaniu zagadek i poznawaniu postaci niebędących graczami. To właśnie w tej bardziej ukierunkowanej, opartej na narracji sferze znajduje się również najnowsze rozszerzenie do gry, Życie pirata. Wiąże się ono z filmową serią Piratów z Karaibów Disneya i oferuje nowe historie do odkrycia, które ucieszą zarówno fanów filmów, jak i atrakcji parku rozrywki, który je zapoczątkował, a także duże, zaangażowane nowe lokacje do zbadania w Sea of Thieves.

Sea of Thieves gra wideo recenzja

Piracka rzeczywistość

Życie Pirata wnosi wiele do gry Sea of Thieves, rozszerzając jej piaskownicę o nowych wrogów i nową broń, a jednocześnie zapewniając kilka godzin fabuły, która jest wystarczająco głęboka, by doświadczeni gracze mogli się nią cieszyć, i wystarczająco przystępna dla nowicjuszy, którzy chcą żeglować po morzach z Jackiem Sparrowem. Choć od czasu do czasu przeszkadzają błędy i gra opiera się na niektórych słabszych elementach Sea of Thieves, takich jak chaotyczna platformówka, rozszerzenie jest świetną wymówką, by zasiąść za sterami pirackiego statku.

Pięć opowieści

Podstawą A Pirate's Life jest pięć nowych opowieści Tall Tales, które śledzą losy głównego bohatera Piratów z Karaibów, Jacka Sparrowa i jego załogi. Dzięki pewnym przygodom, bohaterowie filmu trafili do dziwnego i mistycznego świata gier wideo, ale ściga ich tam Davy Jones, magiczny czarny charakter z Piratów z Karaibów. Jones chce przejąć kontrolę nad Morzem Złodziei, więc musisz uratować Jacka z krainy umarłych, rozgryźć plany Jonesa i ostatecznie odesłać kałamarnico-twarzowego złoczyńcę tam, gdzie jego miejsce, aby zachować ostateczną wolność pirackiego życia.

Sea of Thieves gra wideo recenzja

Czytaj dalej