Pełna wersja gry Old World już jest dostępna Epic Games Store!

1 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Old World premiery gier 2021 gra wideo
Źródło: gamereactor.eu

Nowa turowa gra strategiczna od Mohawk Games właśnie znalazła się w pełnej wersji na platformie Epic Games Store. Co zaoferuje graczom Old World?

To już rok Early Acces

Po roku spędzonym we wczesnym dostępie, nowa turowa gra strategiczna typu civilization-building zaprojektowana przez Sorena Johnsona czyli głównego projektanta Civilization 4 oficjalnie zostaje wydana w swojej pełnej okazałości. Mohawk Games ogłosiło, że w Old World pojawią się utwory Christophera Tina, kompozytora wielokrotnie nagradzanego motywu przewodniego właśnie z gry Civilization 4. Tin komponował dla kilku gier z serii Civilization, w tym główne motywy do czwartej i szóstej części tej serii. Zdobył min. nagrodę Grammy za utwór "Baba Yetu", który pojawił się w grze Civilization 4.

Old World premiery gier 2021 gra wideo

Mechanika gry

Gra w Old World toczy się w systemie turowym. Jedna tura oznacza jeden rok czasu w grze. Dzieje się tak ponieważ zamysłem gry, jest to aby gracz wcielił się w rolę całej dynastii panującej na przestrzeni wieków. Warunkiem zwycięstwa jest spełnienie dziesięciu tzw. Ambicji, czyli specjalnych zadań stawianych przed dynastią, z których każde jest trudniejsze od poprzedniego. Są one generowane proceduralnie i w zależności od toku rozgrywki mogą się znacznie różnić. Ich pula wynosi bowiem aż tysiąc. Sama rozgrywka jest tym czym można się spodziewać czyli polega na rozbudowywaniu królestwa i powiększaniu swoich wpływów.

Old World będzie inne

Podczas gdy Civilization może wydawać się oczywistym punktem porównania, biorąc pod uwagę ludzi pracujących nad nią to gra Old World wykazała, że będzie produkcją z interesującym systemem zamówień i naciskiem na dynastie budowane z dziedzicami. Old World jest dostępny wyłącznie w Epic Games Store i najwyraźniej tam właśnie na razie pozostanie. Na razie nie wiadomo czy gra pojawi się na innych platformach np. takich jak Steam.

Old World premiery gier 2021 gra wideo

Czytaj dalej