Mamy nowego Cyberpunka? Cz Scarlet Nexus prześcignie projekt od CD Projekt Red?

1 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Scarlet Nexus gra wideo Japonia Azja premiery gier
Źródło: cyberpunk.fandom.com

Scarlet Nexus to futurystyczna gra przenosząca graczy do świata znanego z japońskich animacji. Czy ten tytuł prześcignie Cyberpunka od CD Projekt Red?

O co właściwie chodzi w Scarlet Nexus?

Scarlet Nexus przenosi nas do świata, w którym ludzie rozwinęli moce psioniczne i zdolność do łączenia swoich umysłów ze sobą. To drastycznie zmieniło życie, jakie znamy, pozwalając na nową erę połączonej świadomości i zaawansowanej technologii. Jednak nie wszystko jest dla ludzkości usłane różami i słońcem - ludność żyje w strachu przed Innymi, groteskowymi potworami pożerającymi mózgi, które losowo wyłaniają się z tajemniczego pasa otaczającego planetę.

Scarlet Nexus gra wideo Japonia Azja premiery gier

Ich niszczycielskie zapędy sprawiły, że wiele obszarów nie nadaje się do zamieszkania, co zmusza ludzi do gromadzenia się w miastach pod ochroną Innych - armii elitarnych psioników wyszkolonych do radzenia sobie z atakami Innych. Yuito i Kasane to dwaj świeżo upieczeni rekruci OSF, których umiejętności szybko zostają wystawione na próbę podczas ataków. Kiedy misja się nie powiedzie, będą zmuszeni stanąć po jednej ze stron i walczyć o ujawnienie niepokojących prawd leżących pod powierzchnią.

Futurystyczne rysy

Oprawa Scarlet Nexus to intrygująca mieszanka cyberpunkowych wyobrażeń, dystopijnego społeczeństwa i czystego science-fiction, która natychmiast przykuwa uwagę. Od samego początku masz wrażenie, że coś jest nie tak ze wszystkim, co się dzieje, co tylko wzrasta, gdy po raz pierwszy ujrzysz Innych - przerażające aberracje, które mieszają znajome organiczne i nieorganiczne obiekty w potwory, które poruszają się jak żywe istoty, ale wydają się niepokojąco nienaturalne. Dodatkowo cutscenki prezentowane są głównie w formie komiksowych paneli, nadając grze wyraźny charakter epizodycznej mangi o wysokich stawkach. Jest to zgrabne i wyraźne, co daje Scarlet Nexus dużo osobowości.

Scarlet Nexus gra wideo Japonia Azja premiery gier

Czytaj dalej