Disney z nowym filmem! Sprawdź czy warto wybrać się na niego do kin

29 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Cruella film Disney premiery filmowe 2021
Źródło: pixabay.com

Cruella to ponad dwugodzinny film zrealizowany przez Disney. Czy produkcja traktująca o jednej z kultowych postaci opowieści Disneya dała radę i warto wybrać się na nią do kin?

Historia ikony czarnego charakteru

Cruella de Vil zawsze była ikoną czarnego charakteru, będąc czarującą londyńską dziedziczką z zamiłowaniem do tworzenia futrzanych płaszczy z dalmatyńczyków. Pojawiła się w pełnometrażowym filmie animowanym Walt Disney Productions, "101 dalmatyńczyków" z 1961 roku, a także w jego licznych sequelach. Najnowszy komediodramat Craiga Gillespie, "Cruella", snuje opowieść o jej pochodzeniu, wprowadzając jednocześnie elementy czarnej komedii.

Londyn lat 70.

Akcja filmu, rozgrywająca się w Londynie lat 70-tych toczy się, śledząc losy Estelli oraz tragedie i ekstazy, które naznaczają jej młodzieńcze lata. Kluczową rolę w kształtowaniu jej światopoglądu odgrywa matka, Catherine, która, mimo że jest kochająca i opiekuńcza, często zachęca ją do "dopasowania się", by nie wpadła w kłopoty.Estella jest postrzegana jako nieco inna ze względu na swoje, czarno-białe włosy w stylu ombre i nieco buntowniczą naturę. Jednak w drodze do Londynu dochodzi do tragedii, która na zawsze zmienia jej życie i niszczy ją od środka, a także przekreśla jej dziecięce marzenia o byciu projektantką mody.

Cruella film Disney premiery filmowe 2021

Kiedy akcja nabiera tempa?

Skrawki prawdziwego szczęścia pojawiają się w postaci dwóch kieszonkowców, Horacego, którzy z biegiem lat nawiązują z Estellą bliskie więzi. Wkrótce Estella zaczyna pracować dla szczególnie trudnej do zadowolenia właścicielki prestiżowego domu mody. W tym momencie Cruella nabiera tempa, a każda scena rozwija się w mistrzowskim wykonaniu. Mroczny humor i tragiczny patos są płynnie wplecione w narrację, przerywaną najbardziej krzykliwymi spojrzeniami na modę Londynu lat 70. Przemiana Estelli w Cruellę de Vil nie jest ani pospieszna, ani wymuszona, gdyż z wielkim polotem wciela się ona w swoje nowe alter-ego. Historia Cruelli w trakcie trwania filmu nabiera prawdziwej głębi, a zakończenie najprawdopodobniej okaże się dla widzów głęboko katartyczne.

Podsumowanie

Podczas gdy Stone spaja Cruellę jako całość, to właśnie występ Hausera wyróżnia się na tle całego filmu, dodając element humoru, który wydaje się naturalny i niezauważalny. Co najważniejsze, błyskotliwość Cruelli zostałaby zbagatelizowana bez uwzględnienia zapierającego dech w piersiach projektu kostiumów, na który duży wpływ miała estetyka punk rocka i chęć stworzenia odważnego, ognistego oświadczenia. Cruella wyłania się jako bardzo potrzebny akt buntu, w którym tytułowa bohaterka przywdziewa tożsamość z prawdziwego zdarzenia.

Cruella film Disney premiery filmowe 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kup ją teraz a zarobisz krocie! Tak niskiej wartości może nie być już przez długi czas
  2. Gra roku dostępna za darmo? Tak, to bardzo możliwe!
  3. Gdzie obejrzeć finał Ligi Mistrzów? Internet czy jednak telewizja?
  4. Wdarła się szturmem i zdobyła poparcie ludzi. Jak teraz radzi sobie popularna waluta?
  5. Kultowa produkcja w nowej odsłonie! Co tym razem szykują twórcy?
  6. 1/8 ludzkości ma korzystać z tej strony. Czy wśród nich będziesz również Ty?
Czytaj dalej