Trzy premiery gier, które dziś ukażą się na rynku

30 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
premiery gier gry 2021 Steam gra wideo
Źródło: pixabay.com

Oto najnowsze premiery gier, które swoją pojawią się na rynku już dziś.

Evil Genius 2: World Domination (PC)

Evil Genius 2 to druga odsłona powstałej w 2004 roku serii strategii czasu rzeczywistego. O ile pierwsza gra została stworzona przez Elixir Studios, o tyle jej sequel jest dziełem zespołu Rebellion. Oba tytuły zostały wydane na komputery osobiste. Fabuła Evil Genius 2 inspirowana jest klasycznymi szpiegowskimi filmami akcji. W tym także pierwszym filmem o Jamesie Bondzie. Tym razem gracze stają po drugiej stronie konfliktu, wcielając się w rolę złoczyńcy. W trakcie gry będą więc snuć plany mające pomóc mu w osiągnięciu jego nikczemnych celów. Historia opowiedziana jest z dużą dozą specyficznego humoru, znanego z poprzedniej odsłony serii.

Evil Genius 2 World Domination gra wideo

Shelter 3 (PC)

Shelter 3 to kolejna odsłona serii nietypowych symulatorów z elementami survivalu. Gracze wcielają się w rolę dzikiego zwierzęcia. Tym razem jest to słoń. Rdzeń Shelter 3 pozostaje niezmieniony. Ponownie gracz zostaje postawiony w roli zwierzęcia, które stara się przetrwać. Po borsuku i rysiu przyszła kolej na słonia. W tej odsłonie modyfikacji uległa jednak mechanika rozgrywki. Ważne jest, aby wchodzić w interakcje z innymi osobnikami. To właśnie siła więzi stanowi o sile tego gatunku. W Shelter 3 akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracze otrzymują dostęp do dużej, otwartej mapy, pozwalającej na swobodną eksplorację świata. Gra została stworzona i wydana przez studio Might and Delight.

Shelter 3 gra wideo

Narita Boy (PC / PS4 / XONE / Switch)

Narita Boy to inspirowana latami 80. gra indie, która pozwala wcielić się w bohatera zamkniętego w rozpikselowanym wymiarze zwanym Digital Kingdom. W alternatywnych latach 80-tych powstaje konsola Narita One oraz pierwsza dedykowana jej gra Narita Boy. Obie cieszą się ogromną popularnością, do tego stopnia, że w ciągu kilku tygodni Narita Boy staje się najlepiej sprzedającą się grą w historii, zachwycając zarówno krytyków, jak i graczy. W tym samym czasie świat cyfrowy i rzeczywisty zostają połączone w kodzie binarnym produkcji, co otwiera drogę dla Niego - tajemniczej istoty, która wymazuje wspomnienia twórcy. Sprowadza on również zastępy złowrogich Ogierów do świata Digital Kingdom, powodując, że program nadzorujący aktywuje protokoły Narita Boy. Eksploracja i poznawanie rozległego świata, wymagające zręcznościowe walki z przeciwnikami i bossami oraz liczne nawiązania do popkultury to główne elementy gry. Tytuł ten został opracowany przez Koba Studio i wydany za pośrednictwem Team17.

Narita Boy gra wideo

Czytaj dalej